Öğretmen Diyarı

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilce izleri nasıl geçer sorusunu en çok sivilceleri ile bir hayli sorun yaşamış bireyler merak ederler. Her yaşta hatta bebeklikte dahi görülen sivilce izleri sivilcelerin oluşumundan sonra geriye kalan izlerdir. Cildin çukurlu ve kırmızı bir şekilde gözükmesine sebep olur ve insanlar tarafından çok sık bir şekilde yaşanılan problemli bir hastalık sürecidir. Sivilce izleri nasıl geçer diye merak eden kişilerin en çok yaptığı hatalardan bir tanesi her duydukları formülü cilt üzerine uygulamalarıdır. Özellikle bu gibi konularda daha hassas olunmalı ve bitkisel tedavi yöntemlerinin yanında dermatolog desteği alınması da mümkündür. Sivilce izleri nasıl geçer sürecini araştırırken tedavi aşamasında cildinize uygun gelen, cildinizin özelliklerine göre belirleyeceğiniz bitkisel ürünler kullanılmalıdır.

 

Bizler sizlere sivilce izleri nasıl geçer sorusuna cevap olarak bitkisel kaynaklı ürünleri önereceğiz. Sizlere önereceğim bu maskeyi cildi sivilce oluşumuna yatkın olan ciltler, cildinde pul pul dökülme olan ve kuru ya da yağlı ciltli kişiler rahatlıkla yapabilmektedir.

 

Maskemizin malzemeleri

 

Bu maskeyi hazırlarken en önemli kullanacağımız malzeme elma sirkesidir. En etkili olan ve sivilce lekelerini geçiren en önemli maddemiz elma sirkesidir ancak bunun dışındaki sirkeleri tercih etmemeniz önerilir. Diğer bir malzememiz ise toz şekerdir ve toz şeker sayesinde tıkanmış gözeneklerinizin açılması saplanacaktır. Ciltteki kızarıklıların giderilmesini sağlayan bal diğer bir doğal malzememizdir. Dördüncü ve son malzememiz ise içerisinde yüksek antioksidan olan ılık yeşil çaydır.

 

Maskemizin yapılışı

 

Maskemizi hazırlarken bir çorba kaşığı elma sirkesi ve iki çorba kaşığı ılıtılmış yeşil çay koyuyoruz. Hassas ve kolay etkilenen bir cilt yapısı olanlar bir kaşık daha fazla yeşil çay kullanabilir. Bunun yanında 4 çorba kaşığı toz şeker ilave edin ve oluşan karışıma bir çorba kaşığı bal ilave ederek iyice karıştırın. Cam bir kavanoz içerisinde 1 saat boyunca buzdolabında beklettikten sonra haftada en fazla 3-4 defa olmak üzere tamamen suyla temizlenmiş cildinizin üzerine uygulayın.

 

Uygulayacağınız maskemiz sayesinde cildinizin yavaş yavaş lekelerden arındığını göreceksiniz. Maskemiz yanında suyla kaynatarak yüzünüze uyguladığınız sebzeler sayesinde de sivilce lekelerinden kurtulmanız mümkündür. Uygulayacağınız maske ve uygulayacağınız sebzeler sayesinde sivilce izleri nasıl geçer bunu göreceksiniz. Sivilce izleri nasıl geçer merak ediyorsanız kesin çözüm olan maskemizin yanında marul, ceviz yaprağı, sabun otu ve sinir otunu su içerisinde kaynatarak sivilce lekelerinizin olduğu bölgelere uygulayabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim