Öğretmen Diyarı

Şiş gözlerden kurtaran 5 yöntem

Korku filmlerinden fırlamış gibi görünmeyi kim ister ki? Elbette uzun vadede bunun için kullanabileceğiniz pek çok ürün mevcut...

 

Ama farz edelim ki akşam kesinlikle katılmanız gereken özel bir yemek var ve sizin en güzel halinizle katılmanız gerekiyor. Ancak gözlerinizdeki şişlikler buna izin vermiyor. Peki ne yapabilirsiniz?

 

İşte kısa bir sürede şiş gözlerden kurtulmanızı sağlayacak 5 öneri:

 

Havlu: Başarısı yıllar sayesinde ispatlanmış bu pratik yöntemi aslında hepiniz biliyorsunuz: Soğuk kompres. Küçük bir havluyu ıslatın, sıkın ve sonrada 10 dakikalığına buzluğa ya da derin dondurucuya koyun. Daha sonra gözlerinizi kapatıp bu havluyu göz kapaklarınızın üzerine yayın. Göz çevrenizdeki damarlar soğuğun etkisi ile kasılırken, birkaç dakika içinde şişkinliği alıp götürecek.

Salatalık: Kulağa çok saçma da gelse, gözlerin üzerine konan birer dilim salatalık akşamınızı kurtarabilir. Rahatlatıcı kokusunun yanında bir dilim de ağzınıza atabilirsiniz.

 

Çay kaşığı: İki çay kaşığını soğuyana kadar buzdolabına koyun (buzluk ya da derin dondurucu olmamalı, fazla soğuması yararınıza olmaz). Dolaptan çıkardığınız kaşıkları gözlerinizin üzerine yerleştirin, soğuyana kadar bekletin. Gözlerinizdeki şişkinlik geçene kadar bunu tekrar edin.

Çay: Hazır siyah çay poşetleri tanin isimli bir madde içerir ve bu şiş gözlerin tedavisinde oldukça etkilidir. Ayrıca siyah çayda bulunan kafein, kılcal damarların hızla kasılmasına neden olarak gözlerinizdeki şişliklerden kurtulmanıza yardımcı olur.

 

Yumurta akı: 1 ya da 2 yumurtanın akını sertleşinceye kadar karıştırın, daha sonra yumuşak bir kumaş yardımı ile gözlerinizin altına yayın. Gözlerinizin altındaki deriniz çok daha gergin olacak ve daha az şiş görünecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol