Öğretmen Diyarı

Sağlıklı kemikler için almanız gereken 11 gıda

Kemiklerinizi güçlendirmek istiyorsanız kalsiyum ve D vitaminine dikkat edin. Kalsiyum kemiklerinizi ve diş yapınızı güçlendirirken, D vitamini ise kalsiyum emilimiyle kemik gelişimini destekliyor.

Bu besin maddelerinin özellikle hayatın başlarında ve yaşlılık döneminde öneminin arttığını unutmayın. Kemik erimesi hastalığına yakalanırsanız bol miktarda kalsiyum ile D vitamini almak hastalığı yavaşlatır ve kırıkları önler.

50 yaşına kadar yetişkinlerin günde 1,000 miligram kalsiyum ile 200 IU D vitamini alması gerekiyor. 50 yaşın üzerindekilerin ise günde 1,200 miligram kalsiyuma ve 400-600 IU D vitaminine ihtiyacı var. Bu besin maddelerini aşağıdaki yiyecekleri yiyerek elde edip kemiklerinizi güçlendirebilirsiniz.

sağlıklı kemikler için bu 11 yiyecekleri deneyerek bu besinleri almalısınız.
Yoğurt

\"yogurt\"Çoğu insan güneşe maruz kalma yoluyla, ancak D vitamini almak, belirli gıdalar, yoğurt gibi, vitamin ile takviye edilmiş olmalıdır.
yoğurt Bir fincan krema şekilde günlük kalsiyum almak olabilir. Stonyfield Çiftlikleri gün için kalsiyum ve D vitamini% 20% 30 içeren yağsız sade yoğurt yapar.
Buna rağmen biz protein yoğurt dolu aşk, bu çeşitler daha az kalsiyum ve küçük içeren eğilimindedir herhangi vitamini değilde D vitamini daha çok tüketmeliyiz.
Süt

\"sut\"


Bir nedeni süt kalsiyum için gönderen çocuk budur. yağsız süt sekiz ons Eğer 90 kalori mal olacak ama kalsiyum günlük dozunun % 30 size en uygunu budur. Bir marka vitamini ile güçlendirilmiş D faydaları çift almak için.
Sütün içine çeşitli vitamin içeren besinler eklediğimizde daha çok etkili olacaktır.
Peynir

\"peynir\"


peynir kalsiyum dolu Çünkü sen aşan (pound üzerinde ek yardımcı olmayacaktır ambalajla yemek gerekiyor!) anlamına gelmez. Sadece 1,5 ons (cheddar peynir zar kümesi) kalsiyumun günlük değerinin% 30 daha fazla içermektedir, bu yüzden aşırıya kaçmadan zevk düşünüyorum.
Çoğu peynir D vitaminlidir, ama günlük ihtiyaçlarını büyük oranını karşılamak için yeterli değildir vitamini az miktarda içerir.
Sardalye

\"sardalye\"


Bu küçük balıklar, genellikle kutu bulundu, hem de D vitamini ve kalsiyum şaşırtıcı yüksek düzeyine sahip. Bu biraz tuhaf görünebilir halde, lezzetli olabilir lezzetli bir tada sahiptir Balık ve salatalar.
Yumurta

\"yumurta\"


yumurta sadece günlük D vitamini % 6 içeren besindir, hızlı ve kolay bir şekilde kilo almak için buradayız. Sadece beyazlar-onlar kalori kesebilir yumurta, ama tercih yapmak değil D vitamini yumurta sarısı bulunmaktadır.

Somon

\"somun\"


Somon kalp-sağlıklı omega-3 yağ asitlerinin bol olması için biliniyor, ancak sockeye somon bir 3-ons parça yüzden kalp ve kemiklerinizi kadar yiyin için D vitamini fazla % 100 içerir.
Ispanak

\"ispanak\"


süt ürünleri yemek yok mu? Ispanak yeni favori yol kalsiyum almanız olacaktır. pişmiş ıspanak Bir fincan, günlük kalsiyum yaklaşık% 25, artı lif, demir içerir ve vitamin A
Güçlendirilmiş tahıl

\"tahil\"


Bazı hububat-Kashi U Siyah Kuş Üzümü ve Ceviz, Toplam Tüm Hububat ve Wheaties-your D vitamini günlük zaman zaman somon pişirin veya güneşte dışarı almak zorunda değilsiniz, tahıllar bir olabilir % 25 içerebilir gibi lezzetli yolu vitamin almak için sürekli tüketilmelidir.
Tuna

\"tuna\"


Tuna, başka bir yağlı balıkdır, D vitamini konserve ton balığı üç ons iyi bir kaynağı olan 154 IU veya güneş vitamin günlük dozun yaklaşık % 39 içerir. Deneyin bu düşük cal Tuna-Tacos Melt bir yolu olarak vitamin D ve kalsiyum gizleyen bu balık türü vitamin oranınızı fazlasıyla karşılayacaktır.
Marol Yeşilliği

\"marol\"


ıspanak gibi, bu yeşil yapraklı çoğu güney Mason-Dixon hattı zevk kalsiyum doludur. pişmiş karalahana Bir fincan günlük kalsiyum fazla% 25 içerir. Plus kolayca favori yiyecekleri içine, bu gibi gizlice olabilir
Portakal suyu

\"portakalsuyu\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim