Öğretmen Diyarı

Sağlığımızla oynuyorlar!


 


Satış işlemini hızlandırmak isteyen firmalar, “koşulsuz iade” şeklinde reklam yapıyor ancak satış sonrasında ürünlerden memnun kalmayan kullanıcılar ürünleri iade edemiyor. Reklam kampanyalarının arkasında durmayan firmalara, ürün satın alan kullanıcılar ya ulaşamıyor ya da yetkililerin ilgisiz tavırlarıyla karşılaşıyor.
Sarımsak çayı için gelen şikayetler şöyle:

“Sarımsak Çayı Filan Değil Bildiğin Zencefil Çayı!”

“Sarımsak çayı diye sattıkları bildiğiniz bağırsak hızlandırmaya yarayan zencefil çayıdır! Yok termal kemer hediye yok kargo ücretsiz inanmayın hepsi hikaye, fatura bile yok! Hala fatura mail atılacaklar! 
Termal kemer çok pahalı bir şey değil zaten diyor birde o zaman yazmayın! İnsanlar bir araya toplanmış haksız para yiyorlar helal değil tabi çünkü helal etmiyorum sonuna kadar. Benim çocuğumun hakkı geçti onlara.”

“Ürünler Eksik Fatura Yok”

“Öncelikle nasıl bu kadar cahilce bir şey yaptım bilmiyorum ama uzun araştırmalarım sonunda sürekli reklamlarını gördüğüm sarımsak çayını almaya karar verdim. Siteden siparişimi verdim. Üç gün sonra elime ulaştı paketi açtığımda şok, bir kutu içinde bildiğin kare poşete koyulmuş ot, olması gereken adetten eksik.Neyse danışma hattını aradım telefonu açan kadına bütün bunları belirttim faturasını sordum bana kaba bir şekilde cevap verdi. Bende ısrarla faturasını sorunca telefonu kapadı. 3 saattir arıyorum meşgule veriyor, farklı numaradan arıyorum aynı şekilde.”

“İade Talebimi Geri Çevirdiler”
“Sitelerinde şartsız iade koşuluyla yazdığı için sipariş verdim. Ürünü kullanmam sonucunda yan etkiler olduğunu gösterdim. Bunun üzerine ürünü iade etmek istediğimi belirttim ve benden doktor raporu istediler kabul etmeyince değiştirmeyi teklif ettiler. Defalarca sitenizde koşulsuz iade yazısını güvenerek aldığımı belirtmeme rağmen iade talebim geri çevrildi .Bu site müşterilerini yanıltarak satış yapmaktadır ve yan etkisiz dedikleri sarımsak çayı mide bulantısı baş ağrısı gibi yan etkiler göstermektedir”

“Sarımsak Çayı Orijinal Çıkmadı!”
“0216 600 701* internette sarımsak çayı deyip orijinal ambalaj gösterip sahte ve farklı ambalajda ürün gönderiyorlar. 15 gün içinde koşulsuz iade falan hikaye insanları yanıltıyorlar. İade bölümünü aktaramayız diyorlar”

“Boş Poşetler Çıktı”


“Siteden sipariş verdim 69,90 TL. iki kutu sarımsak çayı ve kemer hediye 17 aralık 2013 de faturayla elime geçti. Paketi açtım sağlamdı imzaladım kargoyu yolladım. Sonra çayı içmek için kutudan çayı alayım dedim kutunun içinden ayrıca paket çıktı. Paketin kenarı açık fabrika hatası belli. Bir kaç tane kullandım sonra altlardan boş poşet çayları çıkmaya başladı. Aradım firmayı geri iade etmek istiyorum param ödensin diye. Size dönüş yapacağız dedi 1 ay olacak hala dönecekler. Bende çayı içmeye devam ediyorum hiç değilse aldım kullanayım dedim. Geri iade edebilirsiniz yazıyordu sayfada.

“Orijinal Olmayan Ürün Gönderdiler!”
“12/12/2013 tarihinde sarımsak çayı satın aldım. Ertesi gün ürün geldi normalinde orijinal üründe olması gereken bandrol yok. Yani sahte. Bunu anlamak çok zor değil. Hemen iadesi için firmayı aradım ama muhatap olabileceğim bir çalışanla görüşemedim. Tarafıma gelen ürün bir kıyafet değil, içilerek tüketilecek bir ürün.129 TL için insanların hayatını önemsemeyip sahte ürün gönderen ve iadesini istediğimde rahat rahat beni ikna etmeye çalışan ve pazarlamasını yapan insanlara şimdi buradan soruyorum (telefonda ulaşamadığım için) sizin yaptığınız ticaret mi? Anindakapida.com'dan şikayetçiyim.

“129 TL için insan hayatıyla oynuyorlar”

“12/12/2013 tarihinde bu siteden sarımsak çayı satın aldım,ertesi gün ürün geldi normalinde orijinal üründe olması gereken bandrol yok yani sahte bunu anlamak çok zor değil hemen iadesi için firmayı aradım ama muhatap olabileceğim bir çalışanla görüşemedim. Tarafıma gelen ürün bir kıyafet değil içilerek tüketilecek bir ürün 129 TL için insanların hayatını hiçe sayıp sahte ürün gönderen ve iadesini istediğimde pişkin pişkin beni ikna etmeye çalışan ve pazarlamasını yapan insanlara şimdi buradan soruyorum (telefonda ulaşamadığım için) sizin yaptığınız ticaret mi? Siz insanların hayatına mal olabilecek bir üründen mi para kazanıp evinize götürüyorsunuz??Yazık.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2160162

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2176315

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2194499

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2197991

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2212753

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2179605

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol