Öğretmen Diyarı

Mekik çekmeden düz bir karın

Hayalindeki gibi dümdüz bir karın için sadece mekik çekmek yetmiyor! Indianapolis Fitness ve Spor Merkezi işletmecisi Mike Robertson, verimli sonuç elde etmek için tüm gövde kaslarını çalıştırman gerektiğini söylüyor.

Bu egzersiz tüm gövdeyi çalıştırıp sırt ve kalça kaslarını güçlendiriyor. Düşük omuzlar ve güçsüz kalça kasları, karnının biçimsiz görünmesine neden olur.Her hareketi 8–10 kez iki set tekrar edersen çok yakında müthiş bir forma kavuşacaksın!

Reverse Wood Chop

Sağ kalçanın yanında küçük bir egzersiz topu tutarak squat yap (a). Topu sol omzunun üzerine kaldırırken kollar dümdüz olmalı (b). Tekrar başlangıca dön.

\"1_dumduzkarin_\"

 

Single-Arm Lunge

Sağ eline bir dambıl alıp kolunu yukarı kaldır. Dirseğin, kulağına yakın durmalı (a). Sol bacağınla öne adım atınca kalçan yere paralel olmalı (b). Tekrar yukarı kalk.

\"2_dumduzkarin_\"

T-Stabilizer

Şınav pozisyonuna geç (a). Ağırlığını sol koluna verip vücudunu döndürünce sağ kolunu da yukarı kaldır. Vücudun T şeklini almalı (b). Pozisyonu bir-iki saniye koruyup tekrar başlangıca dön.

\"3_dumduzkarin_\"

Single-Arm Bent-Over Row

Sağ eline bir dambıl alıp dizlerini hafifçe kır ve öne eğil (a). Karın kaslarını sıkıp dambılı göğsüne yaklaştırırken gövden sabit olmalı (b). Tekrar başlangıca dön.

\"4_dumduzkarin_\"

Anahtar Kelimeler:
mekik çekmeden düz karın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim