Öğretmen Diyarı

Marmara Üniversitesi Hastanesi karantinaya alındı !

MEMURLAR - Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, ebola virüsü taşıyan bir hasta sebebiyle karantinaya alınarak kapatıldı. tedavisi yarım kalan hasta yakınları duruma tepki gösterdi.

Cihan Haber Ajansı'nda yer alan habere göre Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine 19.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bir hasta getirildi. Hastanın yapılan ilk müdahalesinde ebola virüsü tespit edilmesi üzerine hastanenin acil servisi boşaltıldı. O sırada hastanede bulunan hastalar başka hastanelere sevk edildi. Hasta yakınlarına ise maske dağıtılarak acil servisten uzaklaştırıldı.

 

HASTALAR HASTANEYE ALINMADI

 

Durumdan habersiz hastaneye gelen yurttaşlar güvenlik görevlileri tarafından uyarılarak başka hastanelere yönlendirildi. Ebola virüsü taşıyan hastanın geceyi hastanede geçireceği ve sabah saatlerinde Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edileceği öğrenildi.

 

HASTA YAKINLARI TEPKİLİ

 

Olay nedeniyle hastanedeki işlemleri yarım kalan ve hastalarını tedavi ettiremeyen hasta yakınları yaşanan duruma tepki gösterdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim