Öğretmen Diyarı

Kusursuz Bir Cilt İçin 4 Öneri

İyi bir makyajla kusursuz cilde sahip olmak mümkün. Çünkü makyajın bir amacı da ciltteki kusurları örtmektir. Bu nedenle kadınlar kolay kolay sokağa makyajsız olarak adım dahi atmazlar. Makyaj belki de cilt kusurlarınızı örterek geçici olarak sizi tatmin ediyor olabilir. Peki cildinizin makyaj yapmadan da kusursuz, pürüzsüz ve canlı olmasını istemez misiniz? Kusursuz bir cilt için vereceğimiz tavsiyelere uyarak, yeni yıla kusursuz bir ciltle girebilirsiniz.

 

Kusursuz Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

 

Daha kusursuz bir ten

 

Renk eşitsizlikleri olmayan, aydınlık, kusursuz bir ten senin için hayalse, bir daha düşün. Yeni yıl dileklerini gerçekleştirmek için tavsiyelerimizi dinlemen yeterli olacak. Aşağıdaki 4 kurala sıkı bir şekilde sadık kalırsan, farkı kısa bir süre de hissedeceğini garanti ediyoruz.

 

1. Ne içersen de, O’sun

 

Ne yersen O’sun lafını eminiz ki daha önce duymuştun, yediğin gıdaların cildini etkileyebileceğini de bildiğine şüphemiz yok. Peki içeceklerin de cilt güzelliğine yakından etki edebileceğini biliyor muydun?Alkol alımının, cildinde kuruluğa yol açtığını aklından çıkarma. Kuruluk demişken, bol su içmeyi de unutma.

 

2. Uykuyu ihmal etme

 

Uyku esnasında cildin yenilenir, bu nedenle geceleri rahat ve sıkı bir uyku uyumak cildin için son derece önemli. Üstelik iyi bir uyku cildindeki yorgunluk izlerinin de silinip gitmesine yardımcı olacak.

 

3. Cilt bakımına özen göster

 

Yüzünü düzenli yıkayıp nemlendirdiğine eminiz. Peki, doğru ürünleri kullandığına emin misin? Cilt bakım ürünlerini seçerken, cildinin ihtiyaçlarına kulak ver. Kuru bir tenin mi var, ya da yağlı mı? Akne sorunun mu var? İhtiyaca yönelik ürünler kullanarak çok daha kusursuz bir tene bir adım daha yaklaşacaksın.

 

4. Kış aylarında da güneşten korun

 

Güneşin ciltte yol açabileceği hasarlar malum; kuruluk, güneş lekeleri, erken yaşlanma belirtileri… Cildin kışın dahi hatta kapalı alanlarda bile güneşin zararlı ışınlarından etkilenip yaşlanma belirtileri gösterebilir. Bu yüzden kış aylarında da mutlaka SPF koruması kullanmalısın. Bizim önerimiz makyaj rutinine güneş koruması da sağlayan bir BB krem eklemen.

Anahtar Kelimeler:
kusursuz cilt 4 öneri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim