Öğretmen Diyarı

KUŞKONMAZIN BİR FAYDASI DAHA!

Kahramanmaraş Sütçi İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Korkmaz, bol lif içeren kuşkonmaz bitkisinin kan damarlarının çeperlerini kuvvetlendirdiğini açıkladı. Korkmaz, potasyum açısından yüksek değerlere sahip olan bu bitkinin özellikle hemoroid hastalarına tavsiye edildiğini söyledi.

Kuşkonmaz bitkisinin potasyum içeriği bakımından yüksek değerlere sahip olduğunu ve içerisindeki rutin maddesinin kan damarlarının çeperlerini güçlendirdiğini belirten Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Korkmaz, sebze olarak tüketilebilen bu bitkinin hemoroid hastalarına özellikle tavsiye edildiğini söyledi.

Kuşkonmazdaki lif içeriğinin çok yüksek olduğunu vurgulayan Korkmaz, “Kuşkonmaz bitkisi sürgünleri yenen bir sebzedir. Folik asit, lif, C vitamini, potasyum içeriği çok yüksek ve en önemlisi rutin denilen bir madde var içinde; kan damarlarının çeperlerinin kuvvetlenmesini sağlıyor, bu özelliğiyle hemoroid hastalarına özellikle tavsiye ediliyor. Özellikle lif içeriği çok yüksek, bağırsaklara da iyi geliyor” dedi.

CİHAN

Anahtar Kelimeler:
kuşkonmazın faydası daha

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol