Bu haber kez okundu.

Kolesterol ilaçları göze zarar veriyor

ABD'deki Southwestern Tıp Merkezi'nde yapılan bir araştırma statin adı verilen kolesterol ilaçlarının katarakt riskini yüzde 24 artırdığını ortaya çıkardı. Yaptıkları analizlerden birinde kolesterol ilacı alan 6 bin 113 kişiyi ilaç almayan 27 bin kişiyle karşılaştıran araştırmacılar, ilaç kullananların yüzde 34'üne katarakt teşhisi konduğunu, kullanmayanlardaysa bu oranın yüzde 10 olduğunu gözlemledi. Uzmanlar katarakt riskinin, ilacın kullanım süresiyle paralel olarak arttığını da keşfetti.

sabah

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber