Öğretmen Diyarı

Kolay Zayıflamanın 7 Yolu

Kilo vermenin ve sağlıklı beslenmenin püf noktalarını bildikten sonra, biraz dikkat ederek ve gündelik alışkanlıklarınızı değiştirerek çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkün.


1. Klasik anne öğüdü değil: Sabah kahvaltısı edin!

«Sabah hiçbir şey yemiyorum, öğlene kadar dayanıyorum.» Peki öğle üzeri kurt gibi acıktığınızda ne yapıyorsunuz? Uzun süre aç kaldığınızda fark etmeden yediklerinizi yağ olarak depolarsınız.

2. Yemek hazırlarken yemek yemeyin

İşte size en basit kolay zayıflama tüyosu! Yemeğin tadına kaşığın ucuyla bakın ve tadını aldıktan sonra yemeyin! «Tadına bakıyorum», «ucundan aldım» diye yediklerinizi bir tabağa koyun ve yemek hazırlarken ne kadar yemek yediğinizi görün!

3. Tatlıyı yemekten bir saat sonra yiyin

Çünkü yemekle beraber aldığınız yağ ve karbonhidrata eklenen şeker doğrudan yağa dönüşür.

4. Akşam yemeğini 8.30’dan önce yiyin

Böylece vücut akşam ihtiyacı olan enerjiyi hazmettiği yemekten karşılar. En hareketsiz saatlerde yediğiniz yemeği yağ olarak depolarsınız.

5. Akşam yemeğinden 1 saat sonra 1 meyve yiyin

Böylece kan şekeriniz düşmez ve açlık hissiyle birşeyler yeme ihtiyacı duymazsınız. 

6. Haftada 1 gün ne isterseniz yiyin

Kolay zayıflama mı dediniz? O halde kendinizi ödüllendirmeyi de bileceksiniz. Hep kontrollü yaşayamazsınız. Aklınızda her an yiyemedikleriniz olacağına, istediğiniz bir gün yiyebileceklerinizin hayalini kurun. Unutmayın, 7 günde 1!

7. Haftada 3 kez 45 dakika yürüyün

Kolay zayıflamanın olmazsa olmazlarından biri de hareket etmek. Ama bütün gün işte, evde ya da okulda çalışarak geçiyorsa ve spor yapmayı sevmiyorsanız, yorucu buluyorsanız yürüyün. Haftada üç defa, kesintisiz, dakikada 80 adım atarak 45 dakika yürüyün. Yürümek en etkili ve en kolay yağ yakma yöntemlerinden biridir. 

 

hastane.com.tr

Anahtar Kelimeler:
kolay zayıflamanın yolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim