Öğretmen Diyarı

Kekemeliğe Son!

Yunus doğdu

 

Bağcılar Belediyesi, konuşma bozukluğu yaşayan kekemeler için bir mucizeye imza attı. Engelliler Sarayı'nda geçtiğimiz nisan ayında kekemeler için düzenlenen kursa yoğun ilgi gösterildi. Konuşma bozukluğu, kekemelik ve süratli konuşma problemi olanlar kursa başvurarak psikolog ve eğitmenlerin gözetiminde ilk 15 gün aralıksız her gün 5 saat çalışma yaptı. Grup ve bireysel olarak sürdürülen eğitimlerde kursiyerler 3 ay boyunca takip ve kontrol dönemine alındı.

 

EĞİTİM SONUNDA TAKİBE DEVAM

 

Konuşma bozuklukları olanların sosyal çevrelerinden uzaklaştığı ve özgüvenini kaybettiğini söyleyen kurs yöneticileri, "Psikologlarımız kursiyerlerle yakından ilgileniyor. Eğitim öncesi onlarla yüz yüze görüşüyor. Toplam 4 sınıfta verilen 3 haftalık eğitimin ardından seri şekilde konuşmaya başlıyorlar. Eğitimi biten her öğrenci haftada bir gün kontrol için merkezimize geliyor. Eğitimin kalıcı olmasını sağlamak amacıyla kontrollerimizi kurs sonrasında da sürdürüyoruz" diye konuştu.

 

600 KİŞİNİN KONUŞMASI DÜZELDİ

 

Kekemeliğin tedavi edilen bir rahatsızlık olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Bağcılar'da konuşma zorluğu çeken kardeşlerimiz tedavi olsunlar diye böyle bir kurs açtık. Şu ana kadar yaklaşık 600 kişi eğitim görerek konuşmaları düzeldi. 400 kursiyerimizin de eğitimleri devam ediyor. Onlar da eğitimleri sonunda seri konuşmaya başlayacaklar" dedi. Çağırıcı bu tür sıkıntısı olanları Engelliler Sarayı'na başvurmaya çağırdı.

 

\"Akşam\"

Anahtar Kelimeler:
kekemeliğe son

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol