Öğretmen Diyarı

“Kanserden korunmanın ilk yolu \

Prof. Dr. Engin Ulukaya, kanser halkın ortak korkusu olan bir hastalık olduğunu belirterek, hem kanserden korunmada hem de kanser tedavisinde moralin çok büyük önemi olduğunu ifade etti. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi tarafından...

Prof. Dr. Engin Ulukaya, kanser halkın ortak korkusu olan bir hastalık olduğunu belirterek, hem kanserden korunmada hem de kanser tedavisinde moralin çok büyük önemi olduğunu ifade etti.

 

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi tarafından “Ölümcül Aktörler: Kanser Kök Hücreleri” başlıklı seminer düzenlendi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Ulukaya’nın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, erken tanının kanser tedavisinde çok önemli bir faktör olduğuna dikkat çekilerek, dünya çapında yapılan kanser tedavisi araştırmalarından bahsedildi. Kansere karşı yeni tedavi yöntemlerinden bahseden Prof. Dr. Ulukaya basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Kanser halkın ortak korkusu ancak hem kanserden korunmada hem de kanser tedavisinde moralin çok büyük önemi var. Kanserden korunmak istiyorsanız moralinizi yüksek tutmalısınız.” dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim