Öğretmen Diyarı

İnce bir bel için 4 hareket

Karın ve bel bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız için evde yapabileceğiniz birbirinden basit 4 hareketi antrenör Fatih Dilaver sizler için anlattı.

İşte o hareketler...

1-Alt karın kasları için

Sırt üstü yatıp, ellerinizi belinizi zorlamaması için poponuzun altına koyduğunuzda bele binen yükü azaltmış olacaksınız bu pozisyonda iken bacaklarınızı yerden kesip makas şeklinde kaldırabilir, dizleri karna çekip uzatabilir ve iki bacağı hiç bükmeden yukarı aşağı kaldırabilirsiniz. Bu hareketler alt karın dediğimiz göbek kısmınızdaki yağlanmalar için sürekli yapıldıkları takdirde etkili olacaktır.

2-Belin arka kısmı için

Belin arka kısmını çalıştırmak için bu kez yüz üstü yatmanız gerekecek. Ters mekik denilen bir hareket var bu hareketle gövdenin üst kısmını geriye doğru kaldırarak çalışabilirsiniz. Tamamen arka grubu devreye sokan bu hareket popoyu da sıkılaştırıyor. Daha ileri seviyesinde; üst beden ve ayakları aynı anda havaya kaldırarak yapabilirsiniz.

3-Yan karın kasları için

Aynı şekilde yan uzanmalısınız. Gövdenin üst kısmını kaldırarak esneme hareketi yapılabilir. Bu hareketi bacakla da destekleyebilirsiniz. Bacaklarınızı ve gövdenizi ters yöne doğru esneterek (yan taraflarınızı sıkıştıracak şekilde) yaparsanız daha etkili olacaktır.

4-Side band

Yan kasları çalıştırmak için iki elinize dumbell ya da su şişesi alıp yanlara esneme yaparak yan karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz.

Anahtar Kelimeler:
ince bel 4 hareket

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim