Öğretmen Diyarı

Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler

Fazla kilolar bir çok kadının en büyük derdi. Diyet ise kadınlar için ömür boyu bitmeyen işkence. Çünkü kadınlar fit ve alımlı görünümlerine önem verirler. Öyle ki, kilo verebilmek için gün boyu aç kalmayı göze alan kadınlar bile var.

Aslında fit kalabilmeniz, kendinize işkence etmeden fazla kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkün. Bunun için yapacağınız tek şey, fazla kilolarla savaşan besin maddelerini tüketmek. Bazı besin maddeleri tokluk hissi verdiği gibi mideyi daha çabuk terk etme, yağ yakma özelliğine sahiptir. İşte o besinler…

YOĞURT: Sofralarda sıkça yer alan yoğurt hem genel beslenmede hem de kilo vermek en doğru tercihlerdendir. Yağ yakımını yüzde 61 hızlandırır. Yapılan bir araştırmada, 3 öğün yağsız yoğurt yiyenler yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri görüldü.

 

YEŞİL ÇAY: Metabolizmayı hızlandıran ve kilo vermeyi kolaylaştıran yeşil çay, bağırsak hareketlerini düzenler.

YULAF: Yulaf tüketildikten sonra içinde bulunan lifler su ile birleşip jelleşir ve mideyi daha geç terk eder. Uzun süreli tokluk hissi sağlar.

ENGİNAR: Enginarda bulunan ‘siyanik asit’ adlı madde kötü kolesterolü düşürüyor ve iyi kolesterolü artırıyor. Özellikle karaciğer yağlanması olan kişilerde düzenli tüketildiğinde hem kilo kaybına hemde yağ kaybını hızlandırdığı için olumlu sonuçlarla karşılaşılmaktadır.

YUMURTA: Sabahları yumurta gibi protein zengini gıda tüketenler, karbonhidrat zengini bir diyetle beslenen kişilere kıyasla 2 kat daha fazla yağ yakıyor. Yumurta yiyerek kendinizi daha uzun süre tok hissedebilirsiniz.

KİVİ: 1 adet kivi 46 kalori olduğu için öğle ve akşam öğünlerinde bir öğünde 3 kivi yiyerek iştahınızı önemli ölçüde kesebilirsiniz. Bu da iştah kesici bir meyve olarak kivi ile zayıflama sağlayacaktır.

estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim