Öğretmen Diyarı

Her sabah saat 10 olmadan önce bunları yapın

Çoğu zaman günleriniz stresli mi geçiyor? Günlerinizin stresli, yorgun ve kötü geçmesinin birçok sebebi olabilir; iş stresi, birikmiş işler, ev işleri, sosyal hayata zaman ayıramamak vs. 

O zaman uyanır uyanmaz kendinizi güne hazırlamaya ne dersiniz? 

İşte güne güzel başlamanın formülleri:

Meditasyon yapın: Meditasyon ya da sadece nefes almak güne sakin başlamanıza yardımcı olabilir. Uyanır uyanmaz telefonunuza sarılmak ya da e-postalarınızı kontrol etmek yerine, birkaç dakika oturun ve sessizliği deneyimleyin.

Minnettarlığınızı yansıtın: Güne neye minnettar olduğunuzu yansıtarak başlayın. Sabahları bunu yapmak, gün içindeki farkındalığınızı artıracaktır.

Günü planlayın: Günün sessizliğinde, ulaşmak istediğiniz 3 amaca odaklanarak gününüzü planlayın ve o gün, bu maddelere öncelik verin. Sonunda üretken hissetme olasılığınız oldukça yükselecektir.

Programınızda boş zamanlar yaratın: Programınızı oluştururken boş zamanlara da yer vermek, amaçlarınıza ulaşmanız için iyi bir fırsat olabilir.

Su tüketin: Vücudunuz susuz uyanıyor, bu nedenle sabah kalktığınızda ilk iş olarak su için. The Body Ecology Diet'tan Donna Gates, günlük su alımınızın yarısını kuşluk vaktinde almanızı öneriyor. Bunu yapmak toksinleri atmanızı, daha az açlık hissetmenizi ve gün boyunca baş ağrınızı azaltacak.

Esneyin: Bir sabah rutinin içinde sporu dahil etmek her zaman kolay değildir. Araştırmalar, her sabah yapılan esneme hareketlerinin esnekliği ve dolaşımını artırdığını, gün boyunca stresi azalttığını ve duruş şeklini iyileştirdiğine işaret ediyor.

Müzik dinleyin: Güne neşeli ve eğlenceli bir müzikle başlamak sadece uyanmanıza değil, pozitif enerjiyle dolmanızı da sağlayacak.

Gülümseyin: Güne banyoda kendinize gülümseyerek başlayın. Gülümsemek, daha cana yakın ve güvenilir görünmenizi sağlar. Montpellier Üniversitesi'ndeki araştırma, gülümsemenin kişiyi daha etkili bir lider yaptığını söylüyor.

Kendi dağınıklığınızı toplayın: Dağınıklığınızı toplamayı ertelemeniz, gerçek potansiyelinizi görmenizi engeller. Pro-aktif bir şekilde kendi ardınızı toplamanız, bunu yapmak için birinin söylemesini beklemenizden iyidir.

Zor olanı önce yapın: Yapılacaklar listesinde kolay maddeler cazip gelebilir; ancak zaman defalarca göstermiştir ki yapılması gereken en zor görevi en önce yapmak, daha verimli ve mutlu bir gün geçirmenizi sağlar.

 

Kadınvekadın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim