Öğretmen Diyarı

Hastanedeki ölüm üç gün fark edilmedi

İzmir'deki ölüm olayı hayrete düşürdü. Emekli olan 59 yaşındaki Kasım Bostan, kolon kanseri tedavisi için geçtiğimiz ay İzmir'deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yatırıldı. Günde 7-8 bin kişinin girip çıktığı hastanenin Onkoloji Servisi'nde kemoterapi gören Bostan, geçtiğimiz hafta çarşamba akşamı, hasta ve yakınlarının kullandığı koridordaki tuvalete girdi.

Kapıyı içeriden kilitleyen Bostan içeride aniden fenalaşarak hayatını kaybetti. Temizlik elemanları, saat başı girdikleri tuvalette kapının kilitli olması nedeniyle içeride birisinin olduğunu düşünüp, o bölümü hiç temizlemedi. Talihsiz adamın cesedi, 3 gün sonra tuvaletten kötü koku gelince bulundu.

YOKLUĞUNU OĞLU FARK ETTİ

Perşembe günü hastaneye giden Ahmet Bostan, babasını odasında bulamayınca hastane yetkililerine durumu iletti. Güvenlik kamera kayıtları incelendi ancak sonuç çıkmadı. Bostan'ın cesedi, cuma sa-bahı bir güvenlik görevlisinin kötü kokuyu hissetmesiyle bulundu.

KAPIYI ARALADI

Tuvaletin kilitli kapısını aralayan görevli, ceset olduğunu fark edip yetkililere bildirdi. Ön otopside, hastalığına bağlı sebeplerden öldüğü anlaşılan Bostan'ın cenazesi Salihli'de toprağa verildi.

YÖNETiM 'TESADÜF' DEDi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, temizlikçilerin, kapı kilitli olduğundan içeride biri ol-duğunu düşünüp o kısmı temizlemediğini açıkladı. Temizlik elemanlarının 4 saatte bir değiştiğinden yeni görevlinin de aynı şekilde hareket ettiğini söyleyen yetkililer, "Doğal olarak o kapı hiç açılmamış. Güvenlik kamera donanımımız son teknoloji, hiçbir şeyi atlamıyoruz, aksaklıklara hemen müdahale ediyoruz. Bu üzücü olayın tek sebebi tesadüfler zincirinin üst üste gelmesi. Olayda kimsenin ihmali yok. Kimseyi cezalandırmayı düşünmüyoruz" diye konuştu.

CEM KARTAL

 

\"Bugün\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim