Öğretmen Diyarı

Güneş lekeleri ve çillere bitkisel çözüm

Cilt hücrelerimizden bazıları güneşe karşı diğerlerinden daha hassastır. Bu hücreler güneşe maruz kaldığında pigment üretimini hızlandırır ve çiller oluşur. Hassas cilde sahip kişilerde bahar aylarından itibaren cilt lekeleri ve çillenmeler artabilir. Eğer siz de bu şikayetlerden rahatsızsanız önlem almak için yazı beklemeyin.

Güneş kremlerini kullanmaya başlayın

Uzmanlar nisan ayından itibaren güneş koruyucu kremlerin kullanılması gerektiğini söylüyor. Güneş kreminizi gün içerisinde tekrar tekrar sürmeyi de unutmamalısınız.

Ayrıca çillerden korunmak için mümkün olduğunca öğle saatlerinde güneşe çıkmayın. Eğer çıkmanız gerekiyorsa mutlaka koruyucu kreminizi sürün ve yüzünüzü örtecek bir şapka takın.

Tedavi seçenekleri

Bütün bu önlemlere rağmen oluşan çillerden kurtulmak içinse birkaç tedavi seçeneğiniz var. Bu tedavi seçeneklerinin başında lazer yöntemi geliyor. Buz terapisi ve kimyasal peeling de leke tedavisinde kullanılan yöntemlerdendir.

Bitkilerden yardım alın

Bu tedaviler dışında bazı bitkiler de alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Bu bitkilerden en etkili olanları karaturp, salatalık ve limondur. Bu bitkileri rendeleyip suları ile cildinize maske uygulayabilirsiniz.

kadinvakadin.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol