Bu haber kez okundu.

En şanslı kan grubu hangisi?

Araştırmayı yapan Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü’nden Dr. Arash Etemadi. Etemadi, 55 bin şahıs kapsayan incelenmeyi Kuzey Batı İran’da yürüttü. İlk bulgular, belirli rahatsızlıklarda 0 grubu kana sahip olmayanların ölüm oranlarının yüzde 9 daha çok olduğunu gösterdi.

 

Araştırma sırasında, kan grubu ile mide kanseri arasındaki bağ da araştırdı. Sonuçlar, A,B ve AB grubu kan taşıyanların 0 grubu kana sahip olanlara göre %55 oranında daha çok mide kanserine yakalandığını gösterdi. Araştırmalar önceden de 0 grubu kana sahip olmayanların kanser ve kalp hastalıklarına yakalanma riskinin daha fazla olduğunu göstermişti.

11 bin kişiyi içeren incelenme, kan gruplarının kan basıncı , kan şekeri ve kolesterol miktarlarına yönelik bulgular da ortaya koydu. A grubu kana sahip olanlarda fena kolesterol oranın yüksek olduğu belli oldu.

 

kaynak: hayat.sozcu.com.tr

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler:
şanslı kan grubu hangisi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber