Öğretmen Diyarı

En İyi Kırışıklık Önleyici Bulundu!

Bir İngiliz gazetesi yüz kırışıklıklarına neden olduğu düşüncesiyle, tam 40 yıldır gülümsemediğini söyleyen kadınının ilginç haberinde yer verdi. Haberde şu an 50 yaşında olan kadının, “Botoks ve ya pahalı kırışıklık önleyici kremler yerine, gülümsemiyorum ve kırışmıyorum” ifadesi yer alıyordu.

Yüzünün kırışmaması için en mutlu ve eğlendiği anlarda bile ifadesiz bir şekilde durarak yaşlanma belirtilerinin önüne geçmeyi hedeflediğini söyleyen kadın, 10 yaşından bu yana en belirgin mutluluk ifadesi olan gülümseme veya kahkaha mimiklerini yapmadığını ifade etti.

Gençlik günlerinden bu yana fotoğraf kareleriyle bu radikal girişimi gözler önüne seren kadın, en mutlu anları olarak ifade ettiği evlilik, çocuklarının doğumu gibi günlerde bile kuralı bozmadığı gibi, botoks ve pahalı kırışıklık önleyici kremlere de son derece karşı.

Gülümsemenin yüz kasları üzerinde son derece faydalı olduğunun altını çizen Op. Dr. Selçuk Aytaç, “Gülümsemenin yüz kasları üzerinde son derece faydalı. Sinirlerin ve kasların bir nevi aerobik yapmasına ve oksijenin kılcal damarlarla yüze yayılmasına fayda sağlar.

Ayrıca gülmek, kahkaha atmak endorfin hormonunu devreye sokarak pozitif duyguları öne çıkardığından, bağışıklık sistemini güçlendirir, başarıyı ve özgüveni artırır” dedi. 

TRT

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol