Öğretmen Diyarı

En güçlü antioksidan üzüm!

Erken yaşlanmayı önlemede, kanser hastalıklarının riskini azaltmada, ömrü uzatmada pek çok hastalığın ortaya çıkmasının önünde bir engel görevi gören antioksidan, vücut hücrelerinde hasar etkisi yaratan serbest radikallerle savaşmaktadır. Serbest radikallerden dolayı hasar görmüş hücreleri koruyan antioksidanlar, pek çok sebze ve meyvenin içinde yer almaktadır.


Tüm sebze ve meyveler arasında en güçlü antioksidan üzümdür.Özellikle de beyaz üzüm bu konuda en güçlü antioksidan görevi görmektedir. Taze beyaz üzüm 15 antioksidan özellikli etkin maddeyi bünyesinde barındırmaktadır. En geniş spektrumlu antioksidan olan beyaz üzüm yaz aylarında yemeklerden on beş dakika sonra düzenli olarak her gün tüketilmesi tavsiye edilir. Beyaz üzüm dışında hiçbir meyvede farklı antioksidan özellikli etkin madde bulunmamaktadır.


Yemeklerden yarım saat tüketilmesi tavsiye edilen beyaz üzüm gün içindeki yorgunluğunuzu alır, stresinizi azaltır, üzerinizdeki gerginliği de yok eder. Yemeklerden sonra yalnızca yarım salkım beyaz üzüm yemeniz tüm bu faydaların ortaya çıkmasına muavenet eder. Vücudu dinç tutan, enerji katan en güçlü antioksidan beyaz üzüm şeker hastaları tarafından bilinçli kullanılmalıdır.

haber kaynağı:haberbuketi.com

Anahtar Kelimeler:
güçlü antioksidan üzüm

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim