Öğretmen Diyarı

Dişlerinizi Evde Kendiniz Beyazlatın!

Yazın bronzlaşan teninizde, bembeyaz bir gülümseme olsun istemez misiniz?


İşte inci gibi dişlere sahip olmanızı sağlayacak birkaç basit diş beyazlatma yöntemi...


Sağlıklı ve pırıl pırıl dişlere sahip olmanın güzelliğinize katkısı elbette tartışılmaz. Ancak bazen hepimiz diş sağlığımızı ihmal ediyor, bu konuya gerekli özeni göstermiyoruz. Bunun için türlü bahaneler uydursak da aslında periyodik olarak diş doktorumuzu ziyaret etmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu ihmalkarlığın bir sonucu olan ve güzelliğinize gölge düşüren sararmış dişlerden kurtulmanız için size birkaç ufak öneri hazırladık. Ancak yine de, bu uygulamalardan herhangi birini seçmeden evvel, diş doktorunuza danışmayı ihmal etmemenizi öneririz.


Portakal kabuğu


Çok daha parlak bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız, başvurabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri portakal kabuğu kullanılarak yapılan uygulama. Bir tane portakalın kabuklarını soyun ve içindeki beyaz kısmını dişlerinize sürtün. Tamamen doğal ve zararsız olan bu uygulamayı günaşırı yapabilirsiniz.


Çilek mucizesi


Çilek, diş beyazlatma konusunda en çok kullanılan meyvelerden bir diğeri. Birkaç tane çilek alın, iyice yıkadıktan sonra dış yüzeyi ağırlıklı olmak üzere ezin ve macun kıvamına getirin ve dişlerinizi hazırladığınız bu macunla fırçalayın. Haftada üç dört kez yapabileceğiniz bu uygulamada hazırladığınız macunun taze olmasına özen gösterin.


Karbonat ve iyotlu tuz


Daha parlak bir gülüş için bir çay kaşığı karbonatı ve bir tutam iyotlu tuzu biraz su ekleyerek macun kıvamına getirin. Eğer dişlerinizi bu yöntemle beyazlatmaya karar verirseniz dikkatli olmalı ve fazla sık uygulamamalısınız. çünkü tuz diş minelerinize zarar verebilir.


Oksijenli su


Bu uygulama için bir çorba kaşığı kadar oksijenli suya ve bir iki tane kulak temizleme çubuğuna ihtiyacınız var. çubukları oksijenli suya batırın ve dişlerinizi silin. Ancak oksijenli su diş etlerinizi tahriş edebilir dolayısı ile uygulama esnasında pamuğun diş etlerinize gelmemesine özen gösterin.


Limon suyu


Limonun beyazlatıcı etkisini cilt için yapılan uygulamalardan biliyoruz. Aynı etki dişleriniz için de geçerli. Gün aşırı dişlerinizi taze sıkılmış limon suyu ile fırçalamak da dişlerinizin rengini açma konusunda size yardımcı olacaktır.


Karanfil yağı


Diş macununuzun içene bir damla karanfil yağı ekleyerek dişlerinizi fırçalamanız, çok daha parlak ve beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu uygulamayı günlük diş fırçalama rutininizde kullanabilirsiniz.


Diş beyazlatıcı ürünler


Tüm bu uygulamaların yanı sıra asıl yapmanız gereken elbette dişlerinizi en az günde iki kere, diş beyazlatıcı özelliğe sahip bir diş macunuyla fırçalamak ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra da mutlaka diş ipiyle dişlerinizin aralarını diş macunu kalıntılarından ve diş fırçasının erişemediği kalıntılardan arındırmak. Ayrıca gün içinde diş beyazlatıcı içeriğe sahip sakız çiğnemek de bu konuda size yardımcı olabilir. (Haberler)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim