Öğretmen Diyarı

Daha sağlıklı yemek yapmak için 7 öneri

Hiç şüphe yok ki evde yapılan yemekler, dışarıda yenilen yemeklerden daha güvenilir ve sağlıklı. İşte hazırladığınız yemeğin daha sağlıklı olmasını sağlayacak 7 öneri...

Yokluğunu fark etmeyeceksiniz

Şeker, yağ, un ve tuzun miktarını azaltmak yemeğin lezzetinden çok bir şey götürmese de emin olun sağlığınıza sağlık katacak.

Hem sağlıklı, hem lezzetli

Tam buğdaydan yapılmış makarna, esmer pirinç ve bol bol sebze ile yemeklerinizi hem sağlıklı hem lezzetli yapmak mümkün.

Masum görünen kalori bombaları

 Rendelenmiş peynir, kremalı ve mayonezli salata sosları gibi masum görünen kalori bombaları, her ne kadar salatalarınıza lezzet verse de normal bir yemek yemekten farksız.

Kızartmadan uzak durun

Yemeklerinizi kızartmak yerine, ızgarada veya fırında pişirerek lezzetli ve az kalorili yemekler elde edebilirsiniz.

Daha küçük porsiyonlar

Yemeğinizin tadından feragat etmek istemiyor musunuz? O zaman ‘sağlıksız’ kategorisine giren çok kalorili favori yemeklerinizi az miktarda tüketerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

İnce çıtırlar

Yemek öncesi ya da sonrası canınız atıştırmalık çektiğinde patates cipsi yerine fırında pancar, elma, muz ya da yufkadan cips yapabilirsiniz.

Zahmetsiz ve kalorisiz

Hazır meyve suları ve kolalı içecekler yerine taze soğuk yeşil ya da ot çayları hazırlayabilirsiniz. Bu doğal çayların içine portakal, limon kabuklarını de rendeleyebilirsiniz

 

Kadınvekadın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol