öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber

Bu haber kez okundu.

Çocuklarda şaşılık ihmale gelmez!

Çocuklarda şaşılık ihmale gelmez!

İle­ri yaş­lar­da baş­la­yan şa­şı­lık­lar hem es­te­tik bir ku­sur hem de çift gör­me­ye ne­den ola­rak ra­hat­sız­lık ya­ra­tır­ken, ço­cuk­luk ça­ğın­da baş­la­yan şa­şı­lık­lar ay­rı­ca bi­no­kü­ler gör­me ge­li­şi­mi­ni bo­zu­yor. Liv Hos­pi­tal Göz Has­ta­lık­la­rı Uz­ma­nı Prof. Dr. Acun Ge­zer, ço­cuk­lar­da şa­şı­lı­ğın müm­kün ol­du­ğun­ca er­ken yaş­ta sap­tan­ma­sı ve te­da­vi edil­me­si­nin çok önem­li ol­du­ğu­nu vur­gu­lu­yor.
Te­da­vi­si müm­kün…
Prof. Dr. Acun Ge­zer, “Ö­zel­lik­le kü­çük be­bek­ler­de bel­li bir ya­şa ka­dar göz­ler­de bi­raz kay­ma ol­ma­sı­nın nor­mal ol­du­ğu gi­bi yan­lış bil­gi ve ina­nış­lar yü­zün­den bu ço­cuk­la­rın he­ki­me gö­tü­rül­me­si er­te­len­mek­te, te­da­vi ge­cik­ti­ğin­de de ile­ri­de şa­şı­lık koz­me­tik açı­dan dü­zel­til­se bi­le gör­me ek­sik­li­ği gi­de­ri­le­me­mek­te­di­r” di­yor. Dr. Acun Ge­zer, “Bir kı­sım has­ta­da sa­de­ce göz­lük ve or­top­tik te­da­vi­ler­le şa­şı­lık dü­zel­ti­le­bi­lir­ken ba­zen de bun­la­ra ila­ve­ten bir ve­ya bir­kaç ame­li­yat ge­çir­me­si ge­re­ke­bil­mek­te­” di­ye sözlerini tamamladı.

 

 

 

sozcu.com.tr

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
loading...