Öğretmen Diyarı

Cilt lekeleriniz için süt, tere ve limon

Cilt lekeleri günümüz insanının en büyük cilt problemlerinden biri. Çünkü güneş kış aylarında bile daha eskiye oranla daha etkili. Lekeler en az çatlaklar kadar dermatologların gündeminde. Çünkü tedavileri zor ve zaman alıyor. Oysa lekeler ve siyah noktaların en iyi çaresi yine mutfağımızdan geçiyor. Ölü derileri temizlemek ve lekelerden arınmak için size önerdiğimiz yöntemlere göz atın!

Malzemeler ve uygulanışı
-Limon suyu ve gliserini eşit miktarlarda karıştırarak bir süngere emdirin ve yüzünüzü hafifçe ovalayın. Tüm yüz ve boyun bölgesine uygulamanız yeterli.

-Süt cildi aydınlatır. Cildinizi süt ve yoğurdun kaymağı ile ovalayın. Gece boyunca yüzünüzde bırakın.

-1 demet tereyi 1 bardak suyla kaynatarak yaprakları ile yüzünüzü ovduktan sonra suyu ile yüzünüzü yıkayın. 10 dakika sonra durulayın.

-Yumuşak kayısıları püre 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyerek yüzünüze yayın ve bir sünger yardımı ile ovaladıktan sonra yüzünüzü yıkayın.

-1 salkım yeşil üzümü sıkarak yüzünüzü iyice ıslatın ve ovalayın. Kuruyana kadar bekleyerek durulayın.

-Olgun domatesleri püre yaparak suyunu düzün ve kalan kabuğu ile yüzünüzü ovalayın. Kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın.

-Patateslerin haşlama suyunu soğutun ve süngerle yüzünüzü ovalayın. Ölü derileri soyduğu gibi çil ve lekelere de iyi gelecektir.

 

 

 

sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim