Öğretmen Diyarı

Bu Yiyecek,erkek Beynine iyi Gelmiyor!

Bilim adamları fastfudun insan vücudu hasarlı olduğunu ilk kez beyan etmiyorlar. Son araştırmalar bu alanda yeni sayfa açıp: uzmanlar yağlı gıdanın erkeklerin beynine farklı etki gösterdiğini keşfettiler. Texas Üniversitesi bünyesinde Güneydoğu Tıp Merkezi biyologları ispat yetiribler ki, her halde bu söylenenler kemirgenler için doğrudur. 

 

Eksperiment göstermiştir ki, düzenli olarak sık hazırlanan gıda ürünleri ile beslenen erkek gəmiricilərdə beyinin iltihabı geliştiği halde, dişi kemirgenleri böyle bir akıbetten östrojen hormonu koruyup . 

 

16 hafta süren kalorili yağlı yemeklerden sonra deneyim altında olan erkek gəmiricilərdə beyin iltihabı gelişmeye başlamıştır. İlginçtir ki, hatta bu kadar süre hasarlı yemeklerden sonra dişilerin hipotalamusu temiz kalıp. 

Ayrıca, deneyim altında olan kemirgenler durumunun sonraki analizi gösterip ki, dişilerle karşılaştırıldığında erkekler glikoza devamsızlık ve kalp fonksiyonlarının bozulması belirtilerini daha çok gösteri ettirmişler. Bilim adamları tespit ettiler ki, dişileri fastfudun sonuçlarından östrojen hormonunun erkeklerde tesadüf edilmeyen tipi koruyup. 

 

Belirtelim ki, bilim adamları bu son derece garip fenomenin nedenlerinden meydana çıkarmak için ek araştırmalar yapılmasını planlıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim