Öğretmen Diyarı

Bu şekilde yatanlar dikkat!

Bazı alışkanlıklar, cildinin erken yaşlanmasına ve kırışıklık görünümüne neden olabilir.

Bazı alışkanlıklar, cildinin erken yaşlanmasına ve kırışıklık görünümüne neden olabilir.

 

Cildiniz için yaptığınız yanlışlar, henüz kendini göstermeyebilir ancak ileride cilt görünümünü önemli oranda etkileyecek. Güneşin altında güneş korumasız geçen saatler kırışıklık olarak geri dönecek, peki ya bilmeniz gereken başka ne var?  Daha pürüzsüz ve genç görünen bir cilt için aşağıdaki dört alışkanlıktan uzak durmalısınız.

 

1. Yana doğru uyumak:

 

Yapılan çalışmalar bazı uyku alışkanlıklarının 'gece çizgilerine' yol açtığını göstermiş. Yorucu bir günden sonra uyuduğun derin uykulardan bahsetmiyoruz. Bu kalıcı kırışıklıklar, uzun süre aynı şekilde yüzüne yastık veya yatakla baskı yaptığında meydana geliyor. Bunu önlemek için ilk önerimiz, sırt üstü uyumayı alışkanlık haline getirmeniz ama eğer yapamıyorsanız, uyku pozisyonunu sık sık değiştirmeyi deneyin. Gece kremleri uygulamayı da deneyebilirsiniz.

 

2. Güneş korumasız araba kullanmak:

 

Ne yazık ki araba camları (ve tüm camlar) güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumuyor. Günün her anında kendini güneş ışınlarından koruyarak tam koruma sağlamalısınız. Günlük nemlendiricinizin içine güneş koruması eklemeyi deneyebilirsiniz.

 

3. Yüzünü çok sık yıkamak:

 

Ne kadar çok o kadar iyi değil mi? Aslında hayır. Yüzünüzü çok sık veya sert bir şekilde yıkamak, cilde baskı uygulamana ve zamanla kırışıklıklara neden olabilir. Yüzünüzü günde iki kereden fazla yıkamayın ve doğru bir şekilde yıkadığınızdan ve makyajınızı temizlediğinizden emin olun.

 

4. Çok fazla pudra kullanmak:

 

Pudra cilt görünümünü matlaştırır ve kuru görünüm sağlar. Çok kuru ciltler ise yaşlı ve yorgun gözükmeye eğilimlidir. Bu nedenle pudrayı abartmamaya dikkat edin. BB kremleri denemeye ne dersin?

 

5. Fazla mimik yapmak:

 

Gözleri sıklıkla kısmak, kaşları çatmak gibi belli ifadeleri sıklıkla yapmak cildinin erken kırışmasına neden olacak. Ancak söylemeden edemeyeceğiz, çok sık gülmek nedeni ile oluşan kırışıklıklar, bir kadına en çok yakışan kırışıklıklar!

 
\"Haber\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim