Öğretmen Diyarı

Bu haberi okuyunca ilaç içmeyeceksiniz

Soğuk algınlığına nar suyu

Yapılan bir araştırma, nar suyunda bulunan antioksidanların soğuk algınlığı ve gribe iyi geldiğini gösteriyor. Gribe neden olan virüsler, saatlerce yaşayabiliyor. Bu nedenle her gün dokunmak zorunda olduğunuz, masanız ya da telefonunuz sizin için bir tehdit oluşturabilir. Narda bolca bulunan 'polifenol' gribe karşı güçlü bir antioksidan. Bu antioksidan, virüsleri henüz ağızdayken yok ediyor.

Kronik yorgunluğa somon 

Biraz yorgun ve halsizseniz bu durumda, terapistler akşam yemeğinde balık yemenizi öneriyor. Uluslararası Sağlık Örgütü, balıkta bulunan Omega- 3'ün mutluluk hormonu seviyesini yükselttiğini söylüyor. Unutmayın somon, Omega-3 yönünden çok zengin bir balıktır.

Kuru ciltlere yeşil desteği

Yapılan araştırmalar, günde 10 miligram lutein almanın (Ispanakta, karalahanada ve yeşil sebzelerde bolca bulunuyor.) cildin nemlenmesini sağladığını gösteriyor. Luteinde bulunan antiok-sidanlar, epidermiste yer alan yağları koruyor. Bu da, cildin susuz kalmasını ve kırışmasını engelliyor. Haftada en az 3 kere fayda var.

Kramplara papatya çayı

Papatya çayı, ‚regl döneminde kadınların karın ağrısını yüzde 30-50 oranında azaltabiliyor. Yapılan bir araştırmada, 14 gönüllüye, 2 hafta boyunca, günde 5 fincan papatya çayı içirildi. Gönüllülerin vücuttaki kasılmaları engelleyen ve sinirleri gevşeten bir amino asit olan 'glisin' miktarında yükselme olduğu gözlemlendi.

 

hastane.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol