Öğretmen Diyarı

Baş dönmesi 63 hastalığın belirtisi

Barin, "2-3 gün, belirli aralıklarla baş dönmesi görülmesi halinde mutlaka doktora gidilmeli."uyarısı yaptı.

 

 

 

Ear Teknik, Si-Ser ile Danimarkalı Otometrics tarafından tertip edilen 

 

Denge Semineri'nde Kamran Barin, şu açıklamalarda bulundu:

"Tüm dünyada doktora başvuran hastaların ilk 3 şikayetinden biri baş dönmesidir. Araştırmalara göre dünyanın yüzde 24'ü baş dönmesinden dertli. Baş dönmesinin yüzde 50'si iç kulak problemlerinden, yüzde 20'si nörololik problemlerden yüzde 30'u ise kan, metobolizma bozukluklarından ileri geliyor. İç kulak iltihabı sorunlarında baş dönmesine sık rastlanıyor. Yaşlılar bu sorun ile daha çok karşı karşıya kalıyor. Bu durumda yaralanmalar olabiliyor. Baş dönmesi gençlerde de hayatlarını etkiliyor. Kendi kendine de geçebilir ama mutlaka bir kontrolden geçilerek, deneylerinin yapılması gerekiyor. Bu ciddi bir durumdur."

İç kulak rahatsızlığı nedeniyle görülen baş dönmesinin yaklaşık yüzde 90'ında cerrahi operasyon gerekmediğini, rahatsızlığın ilaç tedavisi ve fizyoterapi ile tedavi edildiğini anlatan Barin, "Baş dönmesi yer yer kendi kendine geçebiliyor. Ama yer yer ciddi hastalıkların uyarısı da olabiliyor. Tedavi edilmezse damarlarda tıkanıklığa ve felce neden olabiliyor. Onun için 2-3 gün süre ile belirli aralıklarla görülen baş dönmelerinde mutlaka bir hekime başvurulmalıdır." ifadelerini kullandı.

Ear Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Agac da "Baş dönmesi sorunu duyma akustiği ve odyoloji projesine ek olarak tarafımızdan sosyal sorumluluk dahilinde teşvik edilen bir projedir."dedi.

Si-Ser Yönetim Kurulu Başkanı Mahfuz Agaç ise halkın hayatını kolay kılan veya sorunlara çare üreten her projeye katkı sunmayı vaat etti.

\"Cihan
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim