Öğretmen Diyarı

Baş ağrısını hafifletmenin yolları

Bazen sadece temiz hava almak bile ağrınızı geçirebilir.

Özellikle stresli ve gergin bir günün ardından yaşanan baş ağrısı, aslında kontrol altına alabileceğiniz bir sorun.

 

Bulunduğunuz ortamda 10 saniyelik bir mola baş ağrınızı hafifleterek biraz daha kontrol altına almanızı sağlayabilir. Bu süre içinde gözlerinizi kapatarak, hiç bir odak noktası oluşturmadan sadece sakinleşmeye yoğunlaşın.

 

Baş ağrısını kontrol altına almanın bir diğer yoluda kendinizi bir şekilde oyalabilmenizdir. Olduğunuz yerde sabit durmak, uzanmak, oturmak sürekli alnınızı ovuşturmak ağrılarınızın dinmesi için bir çözüm olmayacaktır. Bu durumlarda bilgisayar, televizyon, cep telefonu gibi cihazlardan uzak durmanızda faydalı olacaktır. Duş almak, kısa bir yürüyüş, hafif tonlu bir müzik sizi rahatlatıp sakinleştirecektir.

 

Müzik dinlemek zihnin rahatlaması açısından son derece faydalıdır. Sevdiğiniz tarzda müziğin daha yavaş melodilere hakim şarkıları dinlemeniz gergin halinizin gevşemesine yardımcı olacaktır.

 

Temiz hava alabilmek ufak baş ağrısı sorunları çekenler için kurtarıcı bir yöntemdir. Kontrollü şekilde nefesinizi burnunuzdan alıp ağzınızdan vererek 5 dakikalık bir sürede rahatlama sağlayabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim