Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı: Yetersiz, Dengesiz Beslenme En Çok Kadınları Ve Çocukları Etkiliyor
Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, beslenmenin sadece karın doyurmaktan ibaret olmadığına dikkat çekerek, Türkiye’de yetersiz ve dengesiz beslenmenin en çok kadınları ve çocukları etkilediğine işaret etti.

Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda Resim Yarışması ödül töreni, Bilkent Otel´de gerçekleştirildi. Törene, Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, bürokratlar, şirket yöneticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2., 3. ve 4. sınıflardan 80 bin çocuğun hayallerini, hedeflerini, düşüncelerini, eleştirilerini yaptıkları resimlerle anlattığını belirterek, kendilerine düşenin bu resimleri iyi okumak ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesi için gerekli olan gıdalara ulaşmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Sağlığı tehdit eden faktörlerinin arasına bugün güvenilir gıdalara erişememenin de girdiğini vurgulayan Bakan Avcı, “Hepimiz bu konuda dikkatli olmalı, sağlığımızı tehdit eden gıdalarla güvenli gıdayı birbirinden ayırt etmeyi öğrenmeliyiz. Ülkemizde yetersiz ve dengesiz beslenme en çok kadın ve çocukların sağlığını etkiliyor” dedi.

Güvenilir gıda konusunda herkesin bilinç sahibi olmasının önemine işaret eden Bakan Avcı, “Can boğazdan gelir” sözünün yarışmaya katılan çocuklarının resimleriyle bir kez daha hatırlandığını ifade etti.

Bakan Avcı, ödül almaya hak kazanan çocuklar ve diğer tüm çocuklara Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Küçük Ressam şiiriyle seslenerek iyi dileklerini iletmek istediğini söyledi.

Bakan Avcı, daha sonra Küçük Ressamşiirini okudu. Törende ödül alan öğrencilere ödüllerine Bakan Eker ve Bakan Avcı birlikte verdi. Yarışmada, Türkiye 1’incisi Elif Kurt, 2’incisi Rümeysa Tunç, 3’üncüsü ise Asiye Ülger oldu. Sponsor özel ödülü Aleyna Su’ya verildi. Ankara Bölgesi, 1’incisi Melisa Çağlar, 2’incisi Mehmet Ergün, 3’üncüsü Arda Ağlamaz oldu.


HABER

eğitimhane

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim