Öğretmen Diyarı

3 Adımda Muhteşem Saçlar

 

1 KURU ŞAMPUANI TERCİH EDİN
Uzmanlar, saç stilistleri, kuaförler her zaman aynı şeyi söylüyorlar: Saçınızı her gün yıkamamalısınız. Çünkü aslında saçı besleyen, kirlendiği zaman fazlasını salgıladığı yağlar. Zaten çok fazla yıkanan saçın da kuruyup kırıldığını hepimiz biliyoruz. Ama buna rağmen yağlı ya da kirli saçlarla dolaşmak biz kadınların kaderi değil tabii ki. İşte tam bu noktada yeni yeni hayatımıza giren kuru şampuanlar karşımıza çıkıyor. Haftada en fazla 3 ya da 4 defa yıkadığınız saçınıza uygulayabileceğiniz bu ürün ikinci gün şampuanı olarak da anılıyor. Saç diplerine uyguladıktan sonra kuru şampuanı ellerimizi kullanarak saçımıza dağıtıyoruz. İlk sıktığımızda beyaz pudralı görüntüsü olsa da saçımızı taradıktan sonra bu görüntü kayboluyor ve ilk günkü gibi havalı ve temiz saçlara kavuşuyoruz.

2 FÖNLÜ SAÇLARA VEDA
Tabii ki saç bakımı önemli ama o bakımlı saçın havalı durması daha da önemli. Her sabah fön makinesinden yeni çıkmış gibi tabiri caizse ‘Dumanı üstünde tüten’ saçlarımız artık demode. Son dönemde sokaktan başlayıp moda dünyasını da saran ‘normcore’ akımı sayesinde artık, saçlar alabildiğine normal. Bunun doğrultusunda da artık saçlar ya evde kendi yöntemlerimizle şekillendiriliyorlar ya da doğal hallerine bırakıyorlar. Anlayacağınız ‘güzel saçlara’ giden yol artık fön makinasından geçmiyor!

3 ŞAMPUANDA YENİ FORMÜLLER
Bir çok kuaföre göre havalı saçın bir numaralı kuralı doğru şampuanla temizlenmiş saç. İçerisinde sülfat olmayan ve parabensiz şampuanlarsa bu konuda tercih sebebi. Aynı zamanda saç rengini de koruyan bu doğal şampuanlar, sağlıklı saç için en önemli etkenlerden. Henüz Türkiye’de satışa sunulmasa da Amerika’da oldukça popüler olan temizleyici saç kremleri de gittikçe yayılıyor. Nemlendirme özelliğinin yanı sıra saçı tamamen temizleyen bu saç kremleri oldukça etkili. Temenni yakında Türkiye’ye de gelmeleri… Yumuşak, parlak ve ipeksi saçlar için son tavsiyeler bunlar. Ancak bir de işe sabır eklemek gerekiyor! Yapılan bakımın saça etkisini göstermesi için düzenli bakıma devam ederken, sonuçları görmek için biraz da zaman tanımak şart!

Anahtar Kelimeler:
adımda muhteşem saçlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol