Öğretmen Diyarı

Uyurken Saçlarınızı Nasıl Korursunuz?

Yatmadan önce mükemmel olan saçlarımız sabah kalktığımızda bir faciaya dönüşebiliyorlar. Çoğumuz sabah kalkar kalkmaz aynaya bakıp, o büyük hayal kırıklığını yaşamıştır. Sizle alakası olmayan, felaket bir görüntü… Canınızı sıkmayın, söyleyeceğimiz birkaç taktik ile her şeyi halledebiliriz.

Lastik tokalardan kurtulun

İster inanın ister inanmayın. Uyurken maalesef saçınıza zarar verirsiniz. Kuaförlere tonlarca para harcayıp, sabahları berbat kalkan insanlar gördük. Lastik tokalar topladığınız yerden hem saçınızı kırar, hem de elektriklendirir. Yatarken mutlaka çıkarın.

Gece bakımı uygulayın
Kırık ya da yıpranmış saçların en büyük kurtarıcısı gece yapılan bakımlardır. Bir şişe limon suyu sıkılmış sıcak su ve besleyici yağlarla yapacağınız bakım, ertesi gün kaliteli bir saçla uyanmanıza yardımcı olur. Gece boyunca saçınız bu yararlı karşımı emer ve sabah yıkadığınızda ipeksi bir görünüm elde edersiniz. Karşımı sürdükten sonra saçınızı ipek bir eşarpla bağlayın. Sabah kalkınca duş alın ve yumuşacık bir güne başlayın.
Sarın
Saçlarınız düz ve sakin dursun istiyorsanız, saçlarınızı tarayın ve kendi çevresinde yuvarlayarak toplayın. Sabitlemek için tel tokalarla tutturun.
Yastık kılıfınızı değiştirin.
Koton yastıklar saçları elektriklendirir. Yastık kılıfı olarak en iyi seçenek ipek kılıf kullanmaktır. Eğer ipek ya da saten kılıfınız yoksa başınıza bağlayacağınız eşarpla da saçlarınızı koruyabilirsiniz.
Saçlarınızı tarayın
Saçlarınız için yapabileceğiniz en iyi şey, yatmadan önce onları taramaktır. Tarağınız mutlaka kaliteli olsun ve nazikçe taramaya özen gösterin. Saçlarınızı yumuşatmak için krem ya da besleyici yağlardan da kullanabilirsiniz.
ENİYİKADIN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol