Öğretmen Diyarı

Süngerle yapabileceklerinize inanamayacaksınız

Gündelik hayatta birçok küçük ya da büyük problemle karşılaşırız.

Örneğin duvarlarınızı boyadığınızda pürüzsüz bir yüzey elde edilmesi ve sebzelerinizi sada uzun süre saklanması neredeyse herkesin karşılaştığı ufak çaplı problemleri çözmek aslında çok kolay.

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir parça sünger! Süngerle yapabileceklerinizi öğrendiğinizde işlevselliğine inanamayacaksınız. Pürüzsüz bir yüzey elde edin Boya yaparken sünger kullanabilir ve kolayca pürüzsüz bir yüzey elde edebilirsiniz.

Boyadığınızda yerdeki dalgalanmaları yok etmek için boya uygulanan yüzeye birkaç damla su damlatıp sünger ile boyayı dağıtın.

Özellikle iki renkli boya yaparken daha yumuşak geçişler yaratabilirsiniz. Tohumları çimlendirebilirsiniz Tohumları çimlendirmek için sünger kullanabilirsiniz. Daha fazla su almayana kadar süngerin üzerine su dökün ve tohumları serpin. Güneş alan bir lokasyonda fazla beklemeden tohumlarınızı çimlendirebilirsiniz.

Ardından saksılara alabilirsiniz. Buzdolabınızdaki kokulardan kurtulabilirsiniz Buzdolabınızdaki kokulardan kurtulmak için biraz karbonat ve bir parça sünger işinizi görür. Islak süngerin üzerine bir tutam karbonat serpin ve buzdolabının içerisinde bir köşeye yerleştirin. Kötü kokuları yok ettiğini göreceksiniz.

Hayvan tüylerini kolaylıkla çıkartabilirsiniz Kedinizin/köpeğinizin tüylerini halıdan veya koltuğunuzdan çıkaramıyor musunuz? Islak bir süngeri yavaşça tüylenen yüzeye sürün.

Tüylerin kolayca temizlendiğini göreceksiniz. Sebzelerin uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz Buzdolabına koyduğumuz sebzeler sebzeliğin tabanında biriken nem yüzünden daha hızlı çürür.

Sebzeliğin altına yerleştireceğiniz ve ıslandıkta değiştireceğiniz bir sünger ile sebzelerin daha uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

piramithaber.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol