Öğretmen Diyarı

Şok: Hidayet Türkoğlu'nda doping!

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nde (NBA) forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun doping yaptığı gerekçesiyle 20 maç ceza aldı!

Yapılan testlerde kanında anabolik steroid'e (methenolone) rastlanan Türkoğlu'nun NBA tarafından 20 maçtan men edildiği belirtildi. Sezon başında yaşadığı ağır sakatlığın ardından Türkiye'ye gelen ve ilacı de Türkiye'de aldığı iddia edilen Hidayet'in kullandığı ilacın kas kitlesini arttırmaya yönelik olduğu öğrenildi.

Türkoğlu'nun cezasının bu gece takımı Orlando Magic'in Atlanta Hawks ile oynayacağı maçtan itibaren başlayacağı belirlendi.

HİDAYET'TEN AÇIKLAMA

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, "Geçen yaz Türkiye'ye dönerken, antrenörümün omuzumdaki sakatlığın daha çabuk iyileşmesi için verdiği almıştım. Bu ilaçların yasaklı madde içerdiğini bilmiyordum" dedi.

NBA takımlarından Orlando Magic'de forma giyen Türkolu, yasaklı madde kullanarak doping yaptığı gerekçesiyle 20 maç ceza almasının ardından, takımının resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Geçen yaz Türkiye'ye dönerken, antrenörümün omuzumdaki sakatlığın daha çabuk iyileşmesi için verdiği almıştım. Bu ilaçların yasaklı madde içerdiğini bilmiyordum. İlaçları kullanmadan önce yasaklı madde içerip içermediğini kontrol etmedim" diye konuştu.

"Vücuduma giren maddelerin tüm sorumluluğunu üstüme alıyorum" diyen Türkoğlu, şöyle devam etti:

"Bu tamamen benim hatam. Takımım ve lig organizasyonundan, takım arkadaşlarımdan ve Orlando Magic taraftarlarından özür diliyorum. Biliyorum, birçok insanı hayal kırıklığına uğrattım. Hatam için gerçekten çok üzgünüm."

Sitede ayrıca Orlando Magic Genel Menajeri Rob Hennigan'ın da açıklamalarına yer verildi.

Hennigan açıklamasında, "Hidayet bilmeden yasaklı madde kullandı. NBA listesinde 125 yasaklı madde var ve oyuncularımızı bu maddelerle ilgili eğitmek için uzun süreler harcıyoruz ve harcamaya da devam edeceğiz. Bunun istenmeden yapılan bir hata olduğuna eminiz" ifadesini kullandı.


Sporx


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim