Öğretmen Diyarı
SBS tarihinde bir ilk: Tek okuldan 4 Türkiye 1’incisi!

 1 milyon 127 bin öğrencinin girdiği SBS sonuçlarına göre Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu öğrencileri Arda Tibet Kaya, Ayşe Esin Gezer, Bora Demiral ve Gökhan Yavuz Bayram Türkiye 1’incisi oldu. Her yıl gelenek haline getirdiği başarılarına, bu yıl 4 şampiyon çıkararak bir yenisini ekleyen Bilfen Okulları, ortaöğretime geçiş sınavlarında da tarihi bir başarıya imza atmış oldu. MEB kaynaklarına göre, bugünkü adı SBS olan Ortaöğretime Geçiş Sınavları tarihinde ilk kez tek bir okuldan 4 Türkiye şampiyonu çıktı. İstanbul’da sıralamadaki ilk 10 öğrencinin yarısı Bilfenli olurken, ilk 100 öğrencinin de 35’i Bilfenli oldu. Tüm Türkiye genelinde de büyük başarıya imza atan Bilfen Okullarından 16 öğrenci Türkiye sıralamasında ilk 100’de yer alırken sınava giren 594 Bilfenli öğrencinin net ortlaması 87 oldu.

“Bu başarı uyguladığımız Bilfen Eğitim Sistemi’nin başarısıdır”
Kazandığı bu büyük başarıda pay sahibi olan öğrenci, öğretmen, tüm çalışanları ve velileriyle gurur duyduklarını söyleyen Bilfen İlköğretim Okulları Koordinatörü Nurşen Kayatürk, “Uyguladığımız eğitim programları ve öğrenme stilleri sistemimiz sayesinde, başarı 25 yıldır Bilfen’de bir gelenek haline dönüştü. Ama bu yıl SBS tarihinde kırılması zor bir rekora da
imza attık ve ilke kez tek bir okuldan 4 Türkiye şampiyonu çıkardık. Şampiyonlarımız, tam puan alan 11 öğrencimiz ve sınava giren tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Bu başarı tüm Bilfen ailesine aittir. Şimdi kazandığımız bu ‘ilk’ unvanının sorumluluğuyla daha da çok çalışacağız” dedi.

Ayrıca Bilfen Ataşehir İlköğretim Okulundan 8.sınıf öğrencisi Ege Başyiğit, Batu Helvacıoğlu, Bilfen Bahçeşehir İlköğretim Okulundan Aylin Dilan Demiralp, Yusuf Kızılkaya, Ahmet Kadri Türker, Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulundan da Alp Tartıcı ve Mert Us 2013 SBS’den tam puan aldı. Tam puan alan 11 öğrencisiyle Bilfen, ‘tam puan alan en fazla öğrenci’ rekorunu bu yıl da kimseye kaptırmadı.

Şampiyonlar konuşuyor!

Türkiye 1’leri Arda Tibet Kaya, Ayşe Esin Gezer, Bora Demiral ve Gökhan Yavuz Bayram sınava dersi dinleyerek hazırlandıklarını belirtirken sınav stresiyle baş etmek için de rehber öğretmenleri öncülüğünde yaptıkları nefes egzersizlerinin faydalı olduğunu söylediler.

Türkiye 1.’si Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu öğrencisi Gökhan Yavuz Bayram: “8.sınıfta düzenli olarak okulda deneme sınavlarına girdik. Sınav alışkanlığı sayesinde heyecanlanmadım ve rahat bir SBS geçirdim. Benim için Blifen gibi bir okulda okumak büyük bir şanstı.”

Türkiye 1.’si Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu öğrencisi Ayşe Esin Gezen: “Çok sistemli ve verimli çalıştım. Okulda hocalarımız dersleri çok iyi anlattılar. Dersi derste dinledim. Evde de test çözdüm. Bana destek veren ailemin ve öğretmenlerimin bu başarıda büyük payı var.”

Türkiye 1.’si Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu öğrencisi Bora Demiral: “Sınava hazırlanırken haftanın 4 günü profesyonel basketbol oynadım. Spor yaparak sınav stresiyle başa çıkabildim. Dersi derste dinleyerek kısıtlı zamanımı verimli kullandım.”

Türkiye 1.’si Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu öğrencisi Arda Tibet Kaya: “Sınavda en büyük korkum heyecanlanmaktı. Bununla başa çıkmak için rehberlik öğretmenlerimle nefes egzersizleri yaptık. Bu sayede hem okuldaki sınavlarda hem de SBS’de konsantrasyonu yakaladım. Kazandığım başarıda bu çalışmanın payı çok büyüktü.”


star

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol