Öğretmen Diyarı

Şaşırtan iddia!

Aylan Kurdi'nin Bodrum sahilindeki cansız bedeni dünyada sığınmacıların dramını dünyanın gündemine taşıdı. Korkunç olaydan
 günler sonra ise baba Abdullah Kurdi ile ilgili iddialar şaşırttı. Aynı teknede bulunanlar baba Kurdi'nin anlattıklarının doğru olmadığını söylüyor. İddiaya göre facianın yaşandığı tekneyi Abdullah Kurdi kullanıyordu.
Olayın üzerinden günler geçti ancak tartışmalar bitmedi. Baba Abdullah Kurdi ile ilgili iddialar var. İddialar anlattıklarıyla ilgili. Abdullah Kurdi, içinde ailesinin de olduğu sığınmacıları taşıyan tekneyi bir başkasının kullandığını, dalgalar başlayınca o kişinin denize atlayarak Türkiye'ye kaçtığını belirtmişti. 
NTV'de yer alan o iddiaya göre  aynı teknede bulunanlar bu anlatılanları doğrulamıyor. Aynı olayda 9 ve 11 yaşlarında 2 çocuklarını kaybeden Iraklı çift gibi. Iraklı çift, "Abdullah Kurdi'nin anlattıkları doğru değil, niye yalan söylüyor. Bilmiyorum belki korkusundan. Batan tekneyi en başından beri o kullanıyordu, hiç Türk yoktu, 14 kişi teknedeydik ve kimse denize atlamadı. Abdullah Kurdi Türklerle birlikte yolculuğu ayarladı,olay sonrası paramızı istedik,parayı Türklere verdiğini söyledi, tekneyi getiren ve bu yolculuğu ayarlayan oydu. Başta ona sempati besliyordum çünkü o da 2 çocuğunu kaybetti, ama Bağdat'a dönünce ve yalanlarını duyunca şok oldum, sahil güvenlik bizi denizden çıkarınca yanıma geldi ve polise tekneyi kullananın kendisi olmadığını söylememi istedi" açıklamasında bulundu.

Abdullah Kurdi ise İngiliz medyasına yaptığı açıklamada söylenenlerin doğru olmadığını savundu.

 

piramithaber.com

Anahtar Kelimeler:
şaşırtan iddia

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol