Öğretmen Diyarı

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Uzak Durmanız Gereken 4 Besin

Birçok kadının cildi pürüzsüz değildir. Evet belki sivilce yoktur, kırışıklık yoktur ama yine de cilt yüzeyinde pürüzler, çeşitli kabuklanmalar görülür. Cilt güzelliğinin yenilen besinlerle yakından alakalı olduğunu her fırsatta söylüyoruz, şimdi de söyleyelim.

 

Yenilen yiyeceklerin doğrudan bir etkisi yok. Yani cips sivilce yapar efsanesi kesinlikle halk uydurması olsa da ne yazık ki yenilen içilen her şeyin ucu elbette cildimize de dokunuyor. Gelin bugün sizlerle cildinizdeki pürüzlerin nedenini tespit edelim.

 

4.Alkol

Alkol ciltteki nemi emer. Dolayısıyla zaman içerisinde yeterli nemi alamayan cilt sağlıklı bir cilt olma kavramından uzaklaşacaktır. Aynı zamanda alkol kan damarlarını genişletir, bu da cildin yıpranmasına neden olur. Botokslar için para biriktirmeden önce alkolü kesmek çok daha sağlıklı bir davranış olacaktır.

 

3.Tuzlu Yemişler

Cipsler, tuzlu fıstıklar ve diğerleri… Lezzetinden şüphemiz asla yok ama vücuda alınan aşırı sodyum ciltteki nemi emiyor. Aynaya baktığınızda sizi pürüzlü bir cilt, mor ve şiş göz altları karşılıyorsa belki de sorununuz fazla tuz almanızdır.

 

2.İşlenmiş Yiyecekler

İşlenmiş, bir pakete girmiş çoğu yiyecekte rafine karbonhidrat bulunur. Rafine karbonhidrat tüketmek ciltteki yağ hücrelerinin işlemesini artırıyor. Hal böyle olunca da ciltteki sivilcelerle, pürüzlerle karşılaşıyoruz.

 

1.Kızartmalar

Evde bildiğiniz yağla yapılmış bir kızartmadan alacağınız zarar belli: Yağ. Ama dışarıda yediklerinizde? O temiz sandığınız restoranlarda yediğiniz kızartmaların piştiği yağ gün içerisinde defalarca kullanılıyor ve bu yağı tüketmek cildin matlaşmasına, pürüz sahibi olmasına neden oluyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol