Öğretmen Diyarı

Okul sütü ihalesi yapıldı

Bir firmanın itirazı üzerine iptal edilen Okul Sütü Programı kapsamında UHT İçme Sütü Mal Alım İhalesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda yapıldı.

İhale Komisyonu Başkanı ve Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kayhan, ihale için Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinin belirli niteliklere göre 4 kısma ayrıldığını belirtti.

Yaklaşık 296 milyon adet 200 ml süt alım işi için 9 firmanın ihale dosyası aldığını ifade eden Kayhan, ihaleye bir ortak girişim ve 6 firma olmak üzere 7 teklif sunduğunu bildirdi.

İhaleye Dimes-Pınar Ortak Girişimi, Aynes Gıda, Güney Süt, Gülsan Gıda, Ak Gıda, Yörükoğlu Süt ve Süt Ürünleri ve Oğuz Gıda katıldı.

Teknik yönden tekliflerin incelenmesinin ardından Kayhan, zarfları açtı. Açıklanan tekliflere göre ihalenin ilk bölümünde, birinci kısım için birim fiyat 51,5 kuruştan 31 milyon 592 bin 926 lira 32 kuruş ile Dimes-Pınar Ortak Girişimi'nin, ikinci kısım için birim fiyat 54 kuruştan 52 milyon 105 bin 991 lira 4 kuruş ile Ak Gıda, üçüncü kısım için birim fiyat 53 kuruştan 54 milyon 570 bin 580 lira 80 kuruş ile Ak Gıda ve dördüncü kısım için birim fiyat 51,5 kuruştan 18 milyon 251 bin 492 lira 88 kuruş ile Oğuz Gıda en düşük teklifleri verdi.

Komisyon teklifleri değerlendirmek için ara verdi. Aranın ardından ihalenin ikinci kısmından firmalar istedikleri kısımlar için nihai tekliflerini sunacaklar.

Komisyon, ihalenin sonuçlandırılması için nihai teklifleri dikkate alacak.

Sabah


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim