Öğretmen Diyarı

Okul servisini kaçıran cezaevi firarisi çıktı

Eyüp İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri dün Kemerburgaz- Bahçeköy arasındaki orman yolunda yol emniyet ve kontrol için çalışma başlattı. Polis ekipleri geçtiğimiz 9 Kasım’da Sivas Cezaevi’nden kaçan ve hırsızlıktan sabıkası bulunan Gökhan Kerge ile yanında bulunan bir kadın arkadaşı ve 5 yaşındaki çocuğunun bulunduğu otomobili durdurmak istedi. Polis ekiplerinin dur işaretine uymayan Gökhan Kerge, otomobiliyle kaçmaya başladı. Bunun üzerine polis ekipleri ile Gökhan Kerge arasında kovalamaca başladı. Orman yolunda otomobilinin hakimiyetini kaybeden Gökhan Kerge ağaca çarparak durdu.


YARDIM ETMEK İSTERKEN DEHŞETİ YAŞADILAR

Arkadan gelen araçlarda kazaya görerek yardım etmek için durdu. Bu sırada özel bir okulda okuyan Kaya Çilingiroğlu’nun 6 yaşındaki oğlu Kaya’nın bulunduğu servis aracını gören Gökhan Kerge ile yanındakiler araca binmek istedi. Servis minibüsünün kapısını açan cezaevi firarisinin yanındaki kadın ‘Lütfen bize yardım edin” diyerek yardım istedi. Ancak servis minibüsünün aracı içeride öğrencilerin bulunduğunu söyleyerek kadın ile Gökhan Kerge’yi araca almak istemedi. Bu sırada Gökhan Kerge’yi takip eden polis ekipleri olay yerine geldi. Servis minibüsüne binmek için zorlayan Kerge ile yanındaki kadına ‘Dur, teslim ol’ ihtarında bulundu. Polis ekipleri havaya bir el ateş ederek Gökhan Kerge’nin teslim olmasını istedi. Servisveti öğrenciler ve diğer araçlardakiler dehşet içinde kendilerini yere atarken polisin ateş etmesi üzerine bir süre daha koşarak kaçmaya başlayan Gökhan Kerge ile yanındaki kadın orman içindeki kısa kovalamaca sonucu yakalandı.

Göktürk Polis Merkezi’ne getirilen Gökhan Kerge’nin yapılan üst aramasında herhangi bir silah veya suç unsuruna rastlanmazken, zanlının geçen Kasım ayında tutuklu bulunduğu Sivas Cezaevi’nden kaçtığı ve arandığı ortaya çıktı. Kadın çocuğuyla birlikte serbest bırakılırken Gökhan Kerge Çağlayan Adliyesi’ne götürüldükten sonra Metris Cezaevi’ne teslim edildi.

"TWEETLERDEN RAHATSIZ OLMUŞLAR"

Kaya Çilingiroğlu, twitterda yazdıklarıyla olayın gazete ve internet sitelerinde haber yapılmasının ardından Göktürk Polis Merkezi’ne gelerek olayla ilgili bilgi aldı. Polis merkezinde yaklaşık 1 saat kalan Kaya Çilingrioğlu çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak “Olayın sıcaklığıyla Twitter’da bazı ifadeler kullandım. Ama yanlış oldu. Bu tweetlerden rahatsız olmuşlar. Geldim onun için konuştum. Şimdi çelişkili ifadeler var. Benim inandığım servis aracına bindikleri yönünde. Ama emniyet yetkilileri binilmediğini söylüyorlar. Şahıslar ifadesinde kapıyı zorladığını söylemiş. Kimseden şikayetçi de olmadık zaten” dedi. Kaya Çilingiroğlu oğlunun psikolojik durumunun sorulması üzerine “İyi” dedikten sonra otomobiline binerek ayrıldı.

“ÖĞRENCİLERLE TEMAS OLMADI”

Cezaevi firarisinin binmeye çalıştığı servisteki öğrencilerin okulundan yapılan açıklamada ise, “Okuldan çıkış yapan ve Göktürk bölgesine gitmekte olan 21 ve 16 numaralı araçlarımız orman yolunda ilerlerken, önlerinde seyreden ve polisten kaçan bir aracın ağaca çarpması sonucu trafik sıkışmış, içindeki kişiler de araçtan inerek kaçmaya yeltenmişlerdir. Etraftaki araçlara binmeye çalışan kişiler olay yerine gelen polislerin müdehalesiyle yakanmışlardır. Şahısların öğrencilerle bir teması olmamıştır.” denildi.


Hürriyet


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol