Öğretmen Diyarı

Öğretmenime


 Yüreğinizdeki güneşin ışığı ,bizlerin yüreklerine de hep birer güneş yerleştimek isteyişiniz sanki dün gibi geliyor bana.Biz sizden hiç ayrılmak istemiyoruz derken, siz bir gün bir yıldızın gelebileceğini ve onun güneş tutulmasına sebep olacağını söylememiştiniz bizlere .
Kimi günler bir tekneye çizdiğimiz çiçekleri ,desenleri,renkleri kağıtlara resmetmeyi öğretirdiniz bize ,ben şimdi baktıkça o resimlere ,sizin yaşamımıza renk katmayı ,yaşamımıza mutluluğun her rengini işlemeye çalıştığınızı anlıyorum tebessümlerinizden. Bu mutluluk teknesine bir gün birinin siyah bir boya dökebileceğini , tüm renklerin, tüm çiçeklerimizin silineceğini de hiç söylememiştiniz bize.
Her sabah, güler yüzünüzle renklerdirdiğiniz günaydınlarınız ,iyi günler,iyi akşamlar ve her özel günümüzü hatırlamanız da unutulmadı hiç. ‘’Günlerimizi güzel yaşayalım’’ derken ne demek istediğinizi de tam anlayamamıştık.
Bir gün sessiz bir vedanın olabileceğini hiç düşünememiştik. Özlemini çektiğiniz kentinizin ve kentiniz yaşamının bizi sizden böyle alabileceğini, böylesi bir ayrıkla cezalandırabileceğini düşünmek bile istemiyorduk.
Öğretmenim , biz yine de her sabah ,sizin duyabileceğinizi düşünerek gökyüzüne fısıldıyoruz günaydınlarımızı ,gözlerimizi kapatıyor hafifçe tebessüm ediyoruz. Güneşin ışıklarının size iyi dileklerimizi götüreceğini düşünüyoruz, beklide bir gece gökyüzüne baktığınızda yıldızlar iletecek size onları, biliyorsunuz biz gökyüzünün en güzel yıldızları değiliz, ama en az ışık veren yıldızı olsak bile, sizi gerçekten de çok sevdiğimizi bir kez daha anımsatmak istiyoruz. Gözlerimizden akan yaşlarını görürseniz eğer ,sakın bunun üzüntümüzden olduğunu düşünmeyin ,çünkü biz sizin mutluluğunuz da bulmuştuk ya da bulabileceğimizi düşünmüştük mutluluğu. Mutluluğunuzu renklendirecek bir yağmur olarak düşünün gözyaşlarımızı lütfen.
Öğretmenim , bize yaşattığınız ,hatırlattığınız ,görmemizi sağladığınız ve bıraktığınız yaşam için çok teşekkür ediyoruz, Öğretmenler günününüzü kutluyor ,her gününüzün böyle özel ve güzel olmasını diliyoruz.

En içten saygılarımızla ellerinizden öpüyoruz,

Siz bize sessiz veda ettiğiniz için biz de isimlerimizi sessizce fısıldıyoruz kulağınıza… duyacağınızı biliyoruz…

Gayemiz TeknolojiTasarım VeBizAnahtar Kelimeler:
öğretmenime

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim