Öğretmen Diyarı

Öğrencilere ücretsiz internet müjdesi !

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı tüm yurtlarda, öğrencilere ücretsiz internet imkanı sunulacağı bildirildi.

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurtlardakihizmet kalitesini artırabilmek için çaba gösterdiklerini söyledi.

Bu anlamda son 10 yılda önemli aşamalar kaydettiklerini anlatan Albayrak, 10 yıl önce kurumabağlı öğrenci yurtlarındaki doluluk oranının yüzde 50 civarında olduğunu anımsattı.

Öğrenci yurtlarındaki imkanları, 10 yıl önce öğrenci olanların daha iyi hatırlayacağını dile getiren Albayrak, şöyle konuştu:

"Şimdi durum değişti. Kredi Yurtlar Kurumunun güvenliği arttı. Temizlik imkanları değişti. Yurtlarımızda, 2003 yılından önce öğrencilerin kullandığı mekan büyüklüğü ile bugünkü şartlar arasında yüzde 100 fark var. 2003 yılından önce bir öğrenci, 6-8 metrekare kullanabiliyordu. Bugün öğrenciler ortak alanlarla beraber 20 metrekare kullanıyor. Bu bir farklılık, rahatlık veözgürlüktür."

Öğrencilerin rahat konaklama imkanına kavuşmasıyla eğitimin daha sağlıklı yürütülmesinin vedaha iyi yetişmiş öğrenci yoğunluğunun artırılmasının sağlandığını vurgulayan Albayrak, "İyi yetişmiş bir öğrenci, Türkiye'nin geleceğine daha çok ışık tutuyor. Bu yüzden çalışmalarımızıaralıksız sürdürüyoruz" dedi.

Tüm yurtlarda ücretsiz internet

Öğrenci yurtlarındaki fiziki şartların iyileştirilmesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla harekete geçtiklerini anlatan Albayrak, öğrencilerin internet aracılığıyla bilgiyedaha kolay ulaşması için yürüttükleri çalışmalarda da sona yaklaştıklarını kaydetti.

YURTKUR'a bağlı tüm öğrenci yurtlarında ücretsiz internet imkanı sunulacağını belirten Albayrak, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakanımızın talimatlarının ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ileGençlik ve Spor Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Bu protokol kapsamında, öğrencilerin yurtlarda internete bağlanabilmesi için süreç başlatıldı. Hazırlık çalışmalarımız sürüyor. Haziran ayının sonunda her öğrencimiz, Türkiye'nin bütün yurtlarında ücretsiz internet bağlantısına kavuşacak."
AA

kamuajans.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim