Öğretmen Diyarı

MEB'de Üst Düzey Atamalar Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşarlık ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü başta olmak üzere üst düzey atamalar başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığında il müdürleri atamaları da bir ay içerisinde başlıyor...

Uzun süredir vekaleten görev yapan il müdürlerinden ilk önce atama şartları taşıyan il müdürlerinin atamaları yapılacak. Adana , Samsun , Manisa ve bir iki büyük şehirin il müdürleri atamalarında sıkıntı yaşanacak.

Hatay , Nevşehir gibi birkaç ilin müdürü ise atamaya sıcak bakmadığı gelen bilgiler arasında... Hatay il müdürünün Bakanlıkta grup başkanlığı istediği , Nevşehir il müdürünün ise Adana ilini istediği gelen bilgiler arasında...

Atama şartlarını taşımayan il müdürlerinin atamaları yapılamayacak. Atama şartları taşımayan il müdürlerinden birkaç tanesiyle yollar ayrılacak. Atama şartlarını taşımadığı halde illerinde başarılı olmuş il müdürleri için yeni bir formül üzerinde çalışılıyor. Atama şartlarını taşımayan ancak Eğitimbirsen kökenli ve yöneticisi olan Niğde ve Yalova İl Müdürlerinin Bakanlık Merkez Teşkilatına çekilmesi aktif bir göreve getirilmesi bekleniyor.

İl müdürleri atamalarında siyasilerin etkisinin yanında sendikanın şerhi ve referansınında etkili olacağı tahmin ediliyor.

Atama şartlarını taşıyan il müdürlerinin güvenlik soruşturmaları yapılmaya başlandı.

Atama şartlarını taşıyan il müdürlerinin kendi illerine atanması çok zor görünüyor. Bu konuda daha önce farklı Bakanlıklardaki atama kararnamelerinin Başbakanlıktan döndüğü biliniyor.

İl müdürlerinin atamaları ile ilgili liste çalışmasını Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM yürütüyor.

Bakanlık Merkez Teşkilatında üst düzey atamalara Müsteşarlık makamı ile başlanması bekleniyor.

Gençlik Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf TEKİN'in bu makama getirileceğini daha önce yazmıştık.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü makamına ise eğitim kökenli ve tecrübeli bir bürokrat bizzat Bakan Bey'in referansıyla getirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığında üst düzey atamaların Haziran ayı başında başlaması bekleniyor....

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol