Öğretmen Diyarı

MEB Öğretmen Bulamıyor

Bildiğiniz gibi geçen ay Milli Eğitim Bakanlığının Talim ve Terbiye Kurulunda görev yapan öğretmenleri okullara gönderdiğini ve merkezde bulunan okulu kapattığını duyurmuştuk.

İşte Milli Eğitim Bakanlığında yapılan işlerin ne kadar plansız olduğu bir kere daha yaşanmış oldu!

Bu süreçte Talim ve Terbiye Kurulunda incelenmek üzere biriken kitaplara el süren olmadı. Kurul üyelerinin de altından kalkamayacağı veya kalkmak istemedikleri bu kitapları incelemek için bakanlık yeni öğretmenler aramaya başladı.

Bakanlık kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre bu kitapları incelemek üzere Hayat Boyu Öğretme Genel Müdürlüğünde çalışan öğretmenleri görevlendiren öğretmenler tüm incelemelerin 3 günde bitirilmesi için talimat verdi.

Ancak durum her zamanki gibi bakanlığın talimatıyla olacak gibi değildi. Kitapları bu sürede inceleyemeyeceklerini belirten öğretmenler gıyaben yapılan görevlendirmeyi kabul etmekten kaçındılar.

Uzaktan inceleme sürecini de henüz başlatamayan bakanlık kitap incelemeleri için nereden nasıl öğretmen bulacağının hazırlıklarını yapıyor ki talimatla kitaplara onay verecek öğretmenler bulabilirse.

 

Memurdan.net - Özel Haber


Anahtar Kelimeler:
meb öğretmen bulamıyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim