Öğretmen Diyarı

Makyajsız güzel olmak…

Tüm kadınların ortak hayali ve isteği değil midir makyajsız güzel görünmek. Ama yaş 35’i geçmişse genelde çok zordur bu. Ya sağlam bir genetik yapı ister cilt, ya da şahane bir bakım.

Cilt temizliğinize 17 yaşında makyaj yapmaya başladınızsa 17 yaşında başlayın. Bir gece bile yatağa cildinizi temizlemeden girmeyin. Temiz bir cilt üzerine yapılan makyaj bile daha hoş durur. Cildinizin temiz olması kadar nemlendirmeniz de şart. Gece ve gündüz nemlendiricisini ayrı ayrı kullanın.

Gün boyu dış etkenlerden dolayı gözeneklerimiz tıkanır. Gözenekleri tıkalı bir cilt nefes alamaz ve kendini yenileyemez.

Dengeli beslenme
Vücut için gerekli olan her besin grubundan yeterli miktarda tüketmeliyiz. Özellikle cilt sağlığını koruyabilmek için yağsız süt ürünleri, Az yağlı et çeşitleri, yumurta ve peynir gibi protein kaynaklarını yeterli ve dengeli tüketmeliyiz.

Su içmek cildin nemlenmesini ve yumuşamasını sağlar. Su içtiğimizde vücudumuz zararlı toksinlerden arınır.

Kaş ve kirpiklerinizi ihmal etmeyin
Güzelliğin en önemli göstergesi olan kaşlar asla unutulmamalı. Yüzümüzü iyi tanımalı ve kaşlarımıza yüzümüze uygun şekiller vermeliyiz. Çünkü kaşlarımız bizi olduğumuzdan daha yaşlı veya daha genç gösterebilirler. Kaşlarımız gibi kirpiklerimizi de unutmamalı ve düzenli bakım yapmalıyız

Saçlar…
Saçınız mı dökülüyor. O halde neden en yakın dermatoloğa gidip ve demir oranlarınıza baktırmıyorsunuz. Türk kadınlarının genel problemi demir anemisi. Hayat kalitemiz çoğunlukla bundan düşüyor, saçlarımız dökülüyor, tırnaklarımız kırılıveriyor. Bu problemi aşın ve sağlıklı saçlara kavuşun.

 

 

sozcu.com.tr

Anahtar Kelimeler:
makyajsız güzel olmak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim