öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber

Bu haber kez okundu.

LPG'li Araç Sahiplerine Müjde!

Kapalı oto­park­la­ra gü­ven­lik ge­rek­çe­siy­le alın­ma­yan LPG’­li araç­la­rın bu alan­la­rı kul­la­na­bil­me­si için Tür­ki­ye Oda­lar ve Bor­sa­lar Bir­li­ği (TOBB) ve Sa­na­yi Ba­kan­lı­ğı ile yü­rüt­tük­le­ri ça­lış­ma­la­rın so­nuç­lan­dı­ğı­nı ifa­de edil­di.
İp­ra­gaz Ge­nel Mü­dür Yar­dım­cı­sı Eyüp Ara­tay, “AV­M’­ler­de ve ko­nut­lar­da bu­lu­nan ka­pa­lı oto­park­lar­da ye­ter­li ha­va­lan­dır­ma ol­ma­dı­ğı için LPG’­li araç­lar ka­bul edil­mi­yor­du. Sa­na­yi Ba­kan­lı­ğı bu ko­nu ile il­gi­li ye­ni bir yö­net­me­lik ya­pa­cak ve bu yıl için­de LPG’­li araç sa­hip­le­ri oto­park­la­rı kul­la­na­bi­le­ce­k” de­di.
An­cak bu ay­rı­ca­lık­tan fay­da­la­na­cak LPG’­li araç­la­rın sa­de­ce ye­ni ne­sil LPG sis­te­mi bu­lun­du­ru­yor ol­ma­la­rı ge­rek­ti­ği­ni ifa­de eden Ara­tay, “Bu is­tis­na gü­ven­lik so­ru­nu ya­rat­ma­yan ye­ni ne­sil LPG’­li araç­la­ra ta­nı­na­ca­k” di­ye ko­nuş­tu.
Hol­lan­da­lı Prin­s’­in Tür­ki­ye dis­tri­bü­tö­rü İp­ra­gaz, mar­ka­nın ge­liş­tir­di­ği sis­tem ile or­ta ve or­ta üst sı­nıf araç­la­rın LPG dö­nü­şü­mü­nü he­def­li­yor.


Bora ERDİN
SÖZCÜBU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
loading...