Öğretmen Diyarı

Kullanmadığınız telefonlarınızı atmayın! Eski cihazlar bakın ne işe yarıyor?
Eski Android’lerinizi  Atmayın! Kullanılmayan eski Android cihazlarınızı daha basit işler için şu şekillerde kullanmak mümkün…

İşte size, çekmecenizin dibine attığınız eski Android akıllı telefonlarınızın ve tabletlerinizin tekrar işe yarayabileceği farklı birkaç fikir. Çok sık cihaz değiştirip eski cihazlarını atmaya veya birilerine vermeye kıyamayanlara geliyor.


Alarmlı Çalar Saat

Eski bir Android telefona ucuz bir dock alın ve envai çeşit uygulama ile onu işlevsel bir çalar saate çevirin. Mesela popüler uygulamalardan “Alarm Clock Xtreme” işinize yarayabilir, indirmek için bu linki tıklayabilirsiniz.

MP3 Çalıcı

Eğer çok müzik dinliyorsanız eski bir Android telefon veya tableti, uygun fiyatlı bir hoparlör cihazı ile baş köşenizdeki en becerikli müzik seti haline getirebilirsiniz. SIM kartı bile takmanıza gerek yok, isterseniz telefon taşımayacağınız yerlere, mesela deniz kıyısına götürüp MP3 çalıcı gibi kullanmak da mümkün. Video oynatabilmesi de cabası.

Bebek/Güvenlik Monitörü

Eğer bir kablosuz IP kameranız varsa, eski telefonunuzu bebek monitörü gibi kullanabilirsiniz. Veya kapıda kim varsa görebilirsiniz. Ekstra monitör masrafından kurtulduğunuz gibi, eski cihazınızı da harika şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu iş için en iyi uygulama IP Cam Viewer Basic, uygulamayı bu linkten indirebilirsiniz.

Yemek Kitabı

Yepyeni Android tabletinize un bulaştırmaktansa, eski Android tabletinize un bulaştırmayı tercih edersiniz herhalde. İşte bunun için eski cihazınıza özel bir uygulama bile yüklemeye gerek yok. İnternet ve YouTube her türlü yemek tarifi için emrinize amade.

Dijital Fotoğraf Çerçevesi

Yukarıda çalar saat için dock almıştınız ya, işte ucuz bir Android tablet dock’u da eski cihazı fotoğraf çerçevesine çevirmek için birebir. Bu iş için ücretsiz Photo Slides uygulamasını kullanabilirsiniz, bu linke tıklayıp indirmeniz mümkün.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol