Öğretmen Diyarı

Koltuk Altı Terlemesine Çözüm

Koltuk Altı Terlemesine Çözüm önerileri nelerdir? Koltuk altı yüzünden yaşanan istenmeyen kokulardan nasıl kurtulabiliriz? Koltuk altı terlemesinin aşırı olma sebepleri nelerdir? Peki koltuk altı terlemesinin azalması için neler yapılabilir? İşte sorularınız yanıtları ve Koltuk Altı Terlemesine Çözüm önerileri….

Prof. Erol Kışlaoğlu, koltuk altı bölgesinin kola giden ana damar ve sinirlerin bulunduğu bir bölge olduğu için bu operasyonun mutlaka plastik cerrahi uzmanı ve bu konuda ayrıca eğitim görmüş uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini vurguluyor.

Bu işlemin, bir liposuction olmadığını ve normal liposuction aletleriyle yapılamayacağını da belirten Estetik cerrah Prof. Kışlaoğlu, bu işlem için özel olarak tasarlanmış liposuction aletlerinin kullanılması gerektiğini ifade ediyor.

Koltuk altındaki ter bezlerini nasıl emiyorsunuz?-İşlem hem emen, hem de kazıyan özel bir liposuction aleti ile yapılıyor.

İşlem anestezi altında mı yapılıyor?-Bu yeni teknik lokal anestezi altında yarım saat içinde, hatta bir öğle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntemdir. Hasta dilerse genel anestezi ile de uygulanabilir.

Bütün ter bezleri alınıyor mu?-Amaç aşırı terlemeyi engellemek olduğu için tamamını almıyor bir miktar bırakıyoruz.

Operasyondan sonra kişi koltuk altından hiç mi terlemiyor?-Çok az terler, aşırı terleme ortadan kalkar.

Kalıcı bir işlem mi? Tekrarlanması gerekiyor mu?-Kalıcı bir işlemdir. Tekrarı gerekmez, fakat bazı durumlarda ilk operasyon yeterli gelmezse ikinci uygulanır.

Ter bezlerinin alınması ileride soruna yol açmaz mı?-Hiçbir soruna yol açmaz, çünkü tamamı alınmıyor yalnızca aşırı terleme engelleniyor.

Kaç yaşın üstündekilere yapıyorsunuz?-16 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

Kimlere yapılamaz?-Herkese uygulanabilir.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim