Öğretmen Diyarı

Kışlıkları kaldırmanın püf noktaları

Bahar geldi, artık kışlıkların dolaplardan çıkarılıp, temizlenerek kaldırılması gerekiyor. Peki, eşyalarımızı kaldırırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte size harika ipuçları...

Kıyafetlerimize güzel bakmalıyız. Bütçenizin büyük bir kısmını kıyafetlere ayırırsanız, bazen zorlanır ve gereksiz sıkıntılara düşersiniz. O yüzden de giysilere özen göstermek gerekir. Özellikle klasik parçalarınızı uzun yıllar giyebilmeniz için bakımını sakın ihmal etmeyin.

1- Giydiğiniz kıyafetlerin içindeki etiketleri mutlaka okuyun. Etiketlerin üzerindeki talimatları getirirseniz,g iysilerinizi uzun süre bozulmadan giyebilirsiniz.

2- Kıyafetlerinizin üzerine dökülen yemek lekelerini çıkarmaya çalışıp daha kötü sonuçlar almamak için kuru temizlemeye gönderin ama kesinlikle lekenin ne lekesi olduğunu söyleyin.

3- Kıyafetlerinizi doğru askılara asın.Kıyafetiniz ne kadar ağırsa askı da o kadar ağır ve sağlam olmalı.

4- Kıyafetinizin üzerine koku sinmişse ve buruşmuşsa giysinizi buharlı bir banyoda kısa bir süre tutun. Buhar hem kokuyu alır hem de kırışmış kıyafetlerinizin açılmasını sağlar.

5- Kravatları özel askılarda korumalısınız.

6- Giydiğiniz yünlüleri 4-5 giyişte temizleyip öyle giyinin.

7- Kışlık giysilerinizi kaldırırken naftalinle koruyun

8- Ayakkabılarınızı, çizmelerinizi, botlarınızı kalıplara koyarak saklayın.

SEVGİLİ BEYLER BOYUNUZ KISA, KİLONUZ VAR DİYE ÜZÜLMEYİN

*Boyuna cizgililileri tercih edin.

*V yakalı trikolar giyin, boyunuz daha uzun görünür.

*Desenden uzak durun.

*Kilonuz göbek kısmında toplanmışsa, kemer olarak pantolon askısı kullanın.

*Gizli topuğu olan ayakkabıları tercih edin.

*İnce kravat kullanın.

*Çift yırtmaçlı ceketlerden ve kruvaze ceketlerden kaçının.Yırtmaçlı ceketlerinizi terzinize kapattırabilirsiniz.

*Pantolon paçaları aşağıya doğru dar olan modelleri tercih edin.

STİL SAHİBİ OLMAK İÇİN BİRKAÇ İPUCU

Her zaman zarif ve kibar olun. Teşekkür etmeyi, bir ortamdan ayrılırken müsaade istemeyi, karşınızdakini dinlemeyi  bilin.

• Stiliniz ve yaşam tarzınızla konuşulun.

• Kendiniz gibi giyinin, başkası olmayın.

• Kişiliğinizi kıyafetlerinizle doğru ifade edin.

• Mutluluk, özgüven kendinizi iyi ifade ediş şeklidir. Eğer özgüveniniz varsa, giydiğiniz kıyafet bile üzerinizde güzel durur. Kendine güvenen kişi girdiği her ortamda dikkati üzerine toplar.

• Vücut şekline göre giyim doğru giyimdir! Klasik parçalara ağırlık verin, yeni trend ürünlerle karıştırıp giyin. Beğenmediğiniz yerinizi her zaman kapatın. Dekolteye dikkat edin. Küçük bir dekolte tüm dikkatleri üzerinize çekebileceği gibi, gereksiz bir dekolte, bayağı bir görünüme sebep olabilir. Yerine göre giyinin.

• Aksesuar seçimi sizi ilk ele verendir. Gereksiz aksesuar kullanmayın. Kıyafetinizi aksesuarla destekleyin. Kaliteli parçalar olmasına, gözü yormamasına ve size enerji vermesine dikkat edin. Az bazen çoktur. Bunu kıyafetlerinizde de vurgulayın.

Sevgi içinizden taşsın

Güzel ve mutlu görünmenin en önemli kurallarından biri de okumaktır. Öğrenmenin hiçbir zaman yaşı olmaz. Okuyarak her konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Gittiğiniz her ortamda konuşabilecek, fikrinizi söyleyecek konularınız olmalıdır.

Sıcak ve doğal olun. Ben hayatımda her zaman doğal ve samimi olmaya gayret gösterdim, doğallığın kişiye getirdiği mutluluğun, gittiği her ortamda onu bir adım öne çıkardığını gözlemledim. Güne başlarken, gördüğünüz herkese “Günaydın!” demeyi ihmal etmeyin ve hiç kimseye yukarıdan bakmayın.

Pozitiflik bir yaşam biçiminiz olmalı. Kendinizi sevin. Çocuğunuza bırakacağınız en güzel miras sevgidir. Sevgi adeta içinizden taşsın.

Cilt temizliğine önem verin

Temizliği yapılmamış bir cildi ne kadar fondötenle kapatırsanız kapatın hiçbir zaman sağlıklı görüntü veremezsiniz. Bu durum yalnızca karşınızdakileri rahatsız etmekle kalmaz, zamanla sizin için de bir sağlık ve yaşlanma sorununa dönüşür. Bu nedenle cilt temizliğiniz doğru giyinmeniz kadar önemlidir. En temel giysinizin cildiniz olduğu gerçeğini unutmayın!

Bakımlı dişler sizi girdiğiniz her ortamda fark ettirir. Güzel giyiminiz kadar ağız bakımınız, pozitif gülüşünüz çok önemlidir. Bu nedenle dişlerinize özen gösterin. Temiz ve sağlıklı dişler kadar insanı iyi gösteren çok az detay vardır.

Doğal makyaj, doğal görünüm kadar etkilidir. Gözaltı kapatıcısı, hafif bir pudra, biraz allık, ruj ve rimel size daha taze, daha sağlıklı bir görüntü verir.

Parfümünüz sizin imzanız,  ağır olmamasına dikkat edin. Parfümün her zaman temiz bir tene kullanılacağını unutmayın! Sabah kalktığınızda duş almadan güne başlamayın. Çevrenizdekileri rahatsız etmeyen ağırlıkta ancak kendisini hissettiren hafiflikte kokular tercih edin ve mutlaka temiz cilde uygulayın.

Sosyalleşin, gündemi takip edin. Ne kadar güzel ve şık olursanız olun, sosyal bir insan değilseniz, insanlar sizinle güncel konularda birkaç çift laf edemiyorlarsa, zamanla çok sıkıcı ve insanların kaçtığı birine dönüşürsünüz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol