Öğretmen Diyarı

Kirpikleriniz doğal olarak güçlensin

Yüzümüze bakım yaparken genelde kirpiklerimizi unutabiliyor, yeterli özeni göstermiyoruz. Oysa ifademize çok şey katan kirpiklerimize düzenli bakım yaparak kirpiklerimizin daha uzun, daha gür ve ok gibi görünmesini sağlayabiliriz.

 

Doğal yağlarla bakım

Aktarlardan kolayca bulabileceğiniz bazı doğal yağlar kirpikleriniz için oldukça faydalıdır. Özellikle badem yağı kirpik bakımı için oldukça etkili bir çözüm. Ayrıca hint yağı, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağı, yağı, dulavratotu yağı, E vitamini yağı , jojoba yağı veya gül yağı kullanabileceğiniz doğal yağlardan…

 

Gece yatmaya hazırlanırken makyajınızı temizledikten sonra bir kulak çöpü yardımıyla gözlerinize kaçırmadan kirpiklerinize sürün. 

 

Uygulayabileceğiniz formül:

 

- 1 yemek kaşığı Aleo vera jel, 

- 1 yemek kaşığı vazelin, 

- Yarım tatlı kaşığı badem yağı,

ve yarım tatlı kaşığı hint yağını bir kapta karıştırın ve gece yatmadan kirpik diplerinize sürün. 

 

Rimel sürdüğünüzde kirpiklerinizin tek tek ve muntazam durması için sıklıkla kaş tarağınızla kirpiklerinizi de tarayarak düzeltin.

 

Doğru maskarayı seçin

Kaliteli bir maskara kullanmaya özen gösterin. Maskaranızı sürdükten sonra ikinci katı kirpikleriniz kurumadan sürmelisiniz. Aksi halde kirpikleriniz birbirine yapışabilir.

 

Kirpik bakımında en önemli kurallardan bir diğeri ise asla göz makyajınızla yatağa girmemektir. Özellikle rimelle uyumak kirpiklerde kırılmaya yol açabilir. Kaliteli bir temizleyici ile makyajınızı temizlemeyi unutmayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim