Öğretmen Diyarı

Kamuya 74 Bin Memur Alınmayacak!

 Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yapılan 2016'da kamuya 74 bin Personel alacağız açıklamasıyla memur adayları ümitlenmişti.

Bakan Açıkladı ! 74 Bin Personel Alınacak
Maliye Bakanının buaçıklamasına ek olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'da Şubat ayında en az 10 bin öğretmen ataması bulunduğu, bunun üzerine 20 bin daha düşününüldüğünü açıklamıştı.

Öğretmen ataması Davutoğlu kadro sayısını verdi
Tüm bu açıklamaların ardından memur adaylarının öğretmen alımlarının haricinde kaç memur alınacağı konusunda kafalrı karışömıştı. Bugün Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katılmış olduğu bir tv programında yaptığı açıklamalrda öğretmen adayları ve memuradaylarını üzen haberi verdi.

Maliye Bakanı'nın yaptığı açıklamada : ''2016 yılında 74 bin memur istihdamı öngörüyoruz. Bunun önemli bir kısmı öğretmen atamalarına ayrılacak. İkinci sırada ise sağlık personeli yani doktor ve hemşireler var. Ayrıca taşeronlar da kadroya alınacak, 2016 yılında MEB'e 40-50 bin arasında kadro tahsis edilmesi bekleniyor'' bilgisi yer aldı.

Tüm bu açıklamaların ardından 2016 yılında kamuya alınacak 74 bin personelin önemli bir kısmı (40-50 bin) Öğretmen alımları, Sağlık Personeline ayrılacağı görülmektedir. Aynı zamanda taşeron işçilerden de kamuya geçişlerin olacağıda göz önünde bulunduğunda Kamuya memur olarak atanmak isteyen adayları üzen tabloyla karşı karşıya kalınıyor. Buna göre sağlık personeli ve kadroya geçirelecek taşeron işçileri de hesaba katarsak memur alım sayısının 15 bini geçmeyeceği hatta bu sayının daha da az olacağı görülmektedir.

Hakan BİLGE

Kaynak: SGKREHBERİ-ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim